Професійна підготовка

 

    Наш навчальний заклад на ринку освітніх послуг уже чимало десятків років. За цей час напрацьовано значний досвід, удосконалено матеріально-технічну базу, а стабільний колектив викладачів, майстрів виробничого навчання є тими фахівцями, які спроможні здійснювати професійну підготовку і виховання всебічно розвинених особистостей на рівні сучасних вимог, що є одним з вагомих засобів реалізації державної політики зайнятості та соціального захисту населення.

    Підготовку кваліфікованих робітників забезпечують 60 педагогів, з них 23 викладачі (викладачі-методисти – 2; спеціалісти вищої категорії – 11; старші викладачі – 9) та 25 майстрів виробничого навчання (12 з яких мають педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії» і 5 – «майстер виробничого навчання ІІ категорії»). 6 педагогів нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України», 2 – нагрудним знаком «А.С. Макаренко».

    Найважливішою рисою сучасного професійного навчання є його спрямованість на те, щоб навчити учнів не лише адаптовуватись, а й активно діяти в ситуаціях, які зазнали значних соціальних змін. В рамках угод ми співпрацюємо з Корпорацією «Братерство без кордонів», з Сарненською службою зайнятості, з Мирогощанським аграрним коледжем, Сарненським держлісгоспом, Сареннським заводом мостових технологічних конструкцій.

    Нині ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» здійснює підготовку кваліфікованих робітників за шістьма напрямками:

- для Збройних Сил України;

- для Державної служби зайнятості;

- за кошти фізичних та юридичних осіб;

- для корпорації «Братерство без кордонів»;

- на базі загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ступенів.

 

     Учні, слухачі навчаються за 14 професіями, більшість з  них є інтегрованими, це:

1. Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва категорії «А1», «А2», «В1», «В2»;

    - слюсар з ремонту с/г машин та устаткування;

    - водій автотранспортних засобів категорії «С».

2. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

    - електромонтер лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення;

    - водій автотранспортних засобів категорії «С».

3. Слюсар з ремонту автомобілів;

    - водій автотранспортних засобів категорії «С».

4. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;

   -  діловод;

5. Кравець;

 

    Також ліцей здійснює курсове професійне навчання за наступними професіями:

1. Водій транспортних засобів категорій:

«А» (мотоцикл);

«B» (легковий автомобіль);

«С» (вантажний автомобіль);

«АB» (мотоцикл та легковий автомобілі);

«ВС» (легковий та вантажний автомобілі);

«АВС» (мотоцикл, легковий та вантажний автомобілі).

Перепідготовку за категоріями: «А1», «В», «С».

2. Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії «А1».

3. Перукар (перукар-модельєр);

4. Кухар;

5. Кравець;

6. Оператор комп’ютерного набору;

7. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

 

    Учні ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» неодноразово ставали призерами Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності. Це – Юрій Пригарський, Едуард Мовчан, Анатолій Попач, Марія Романчик, Станіслав Калюшик, Олександр Котяш. Останній, за підсумками третього етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», став стипендіатом Президента України.

    На базі ліцею неодноразово проводяться другі етапи Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності учнів та майстрів виробничого навчання. Так, у 2009 р. переможцем такого конкурсу з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» став майстер виробничого навчання І категорії Камзьол Валерій Олександрович.

    Переможцем обласної олімпіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією «Водій автотранспорних засобів» став учень ліцею Олексій Губеня, що підтвердило високий рівень підготовки водіїв в нашому навчальному закладі.

   Переможцем III етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу «Робітнича професія 2009» став учень групи №141 трактористів-машиністів с/г виробництва Дяков Василь за твір-роздум «Тракторист-машиніст - основна професія хлібороба».

   19 травня 2011 року в смт.Демидівка на базі ВПУ №25 проводився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ за професією "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування". Учень групи №4 трактористів-машиністів с/г виробництва   Шабак Анатолій виборов в ньому  друге призове місце, продемонструвавши міцні знання з предметів професійного циклу (теорія) та набуті навики з виготовлення шпонки, гайки, гвинта; уміння з регулювання підшипників коліс причіпу 2 ПТС-4, клепання сегментів коси зернозбирального комбайна.

   6 березня 2012 року  на базі нашого ліцею проводився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії "Слюсар з ремонту автомобілів". За підсумками всіх етапів конкурсу переможцем став учень нашого ліцею Полюхович Сергій (майстер в/н Дударик С.В.). Він представляв профтехосвіту Рівненщини в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності в м.Чернівці, де показав високі результати.

   У 2013 році переможцем ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва» став учень ліцею Ляпчук Микола, учень групи № 143 трактористів-машиністів (майстер виробничого навчання — Мірковець В.С.). Він представляв профтехосвіту Рівненщини в заключному ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу, який був проведений 14-17 травня 2013 року у ВПУ № 36 с. Балин Хмельницької області та зайняв ІІ місце.

   Приємною новиною для педпрацівників ліцею стало видання навчального посібника Мельниковича М.М. та Морозюка М.П. «Лабораторно-практичні роботи з будови та експлуатації сільськогосподарської техніки (трактори та автомобілі)».

   Матеріал посібника викладено до типових навчальних програм, державних стандартів з урахуванням впровадження нових технічних досягнень та прогресивних технологій в розвиток сільськогосподарської техніки. В ньому наведено  короткі теоретичні відомості про сучасні трактори та автомобілі, розглянуто будову і принципи дії основних вузлів, механізмів, агрегатів базових  моделей машин, уміщено три блоки ілюстрованих конструкційно-технологічних карток.

   30 жовтня 2013 року майстер виробничого навчання з підготовки водіїв Гриневич Анатолій Іванович брав участь у ІІ етапі обласного конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи профтехосвіти з професії "водій автотранспортних засобів", який проводився на базі Клеванського професійного ліцею. Програма конкурсу передбачала демонстрацію рекламного ролика "Я і мій навчальний заклад"; відеоуроку (вступний інструктаж) з теми "Посадка на робоче місце водія. Ознайомлення з органами керування, контрольно-вимірювальними приладами"; проходження тестування на ПК та виконання практичного завдання.

   За підсумками всіх етапів конкурсу Гриневич А.І. здобув друге призове місце. Нагороджений дипломом управління освіти і науки Рівненської ОДА та цінним подарунком.