Музей "Краєзнавчий"

 

Белік Олтга Леонідівна,

завідувач музею

-  Дослідження історії рідного краю в контексті національно-патріотичного виховання (із досвіду роботи музею «Краєзнавчий» ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей»)


Онлайн-екскурсія музеєм "Краєзнавчий"


Уніфікований паспорт

музею «Краєзнавчий»

 

 1. Повна назва музею: «Краєзнавчий».
 2. Профіль музею: історико - краєзнавчий.
 3. Форма власності: комунальна.
 4. Засновник музею, власник: колектив державного професійно-технчного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей».
 5. Підпорядкування: Державний професійно – технічний навчальний заклад «Сарненський професійний аграрний ліцей».
 6. Заклад, що здійснює методичне керівництво: Рівненська обласна станція юних туристів, Сарненський історико – етнографічний краєзнавчий музей.
 7. Адрес музею, телефон, факс: ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей»

                                                         34500 м. Сарни

                                                         Вул.. Я. Мудрого 4.

                                                         Тел. / факс (03655) 3 – 26 – 44

 1. Короткі історичні відомості (дата заснування з посиланням на джерела): 31 серпня 2000 року, наказ № 21 по СПТУ – 21.
 2. Характеристика музейного приміщення

1. Кількість будівель: 1.

2. Пристосоване у приміщенні гуртожитку.

 1. Технічний стан будівель: задовільний.
 2. Площа музею:

1. Загальна: 52 М2.

2. Експозиційна 29 М2.

 1. Характеристика експозиційних розділів:

1. Назва розділу: «Життя та побут селян - поліщуків кінця XIX - XX століття». На основі представлених експозицій, речових експонатів, можна познайомити відвідувачів з географічним положенням Полісся, громадським побутом та життям селян кінця XIX - XX століття, народними архітектурними господарськими та житловими спорудами, сільськогосподарськими знаряддями праці, традиційними промислами і ремеслами поліщуків, одягом та способами його виготовлення, народним мистецтвом поліщуків.

2. Назва розділу: «Наш край в роки Другої світової війни». Завдяки експозиції цього розділу відвідувачі знайомляться з початковим періодом і розстановкою бойових сил, антинацистським рухом на Рівненщині з визволенням та захистом  Сарненщини.

3. Назва розділу: «Історія створення та розвитку державного професійного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей».Завдяки фотографіям та стендам відвідувач даної експозиції ознайомлюються з історією створення та розвитку державного професійного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей».

4. Назва розділу: «Національний одяг та предмети народного вжитку Західного Полісся». Дана експозиція ознайомлює відвідувачів з вишиванками та предметами побуту поліщуків.

 1. Дата останньої реекспозиції: 18.09.2015р.
 2. Кількість експонатів основного фонду – 105.
 3. Режим роботи музею: середа, четвер з 15:25 до 16:25.
 4. Дата складання паспорту: 26 лютого2016 р.
 5. Характеристика музею.
 6. Відповідно до Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр.», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років» в музеї «Краєзнавчий»  проведена  робота: впорядковано стенди, експозицію «Сарненщина в роки Другої світової війни».