Діяльність навчально-практичного центру

ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей"

 

    Наказом управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 09.10.2018р.  №367 «Про створення навчально-практичного центру (за галузевим спрямуванням)» з метою підвищення якості та конкурентоспроможності професійно-технічної освіти для громадян України, відповідно до вимог інноваційного розвитку суспільства і економіки розпочато створення навчально-практичного центру на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей».

              На виконання цього наказу з метою організації роботи навчально-практичного центру за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», видано наказ по ліцею від 12.10.2018 р. №120-1 «Про створення навчально-практичного центру за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», завершується створення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, наявні висококваліфіковані педагогічні кадри.

              Вивчаються законодавчі акти щодо порядку створення навчально-практичного центру та організацію його роботи, підготовлено Положення про навчально-практичний центр з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Навчально-практичний центр створюється з метою підготовки, перепідготовки учнів, слухачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів вищих навчальних закладів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, фахівців підприємств, організацій, установ, впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв’язку між підприємствами та іншими закладами професійної (професійно-технічної) освіти з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій у сільськогосподарській сфері, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.

 


              Науково-методична рада з питань освіти Міністерства освіти і науки України і науково-методична комісія з інформації закладів освіти Науково-методичної ради розглянула матеріали науково-методичної експертизи навчально-методичного посібника «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії: «А1», «А2», «В1», «В2»)» (електронний засіб навчального призначення, розробник: ТОВ «Контур плюс» спільно з педагогічними працівниками Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний  аграрний ліцей») з висновком «Схвалено для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти». Розробка є частиною заходів в рамках створення навчально-практичного центру. Електронний засіб навчального призначення буде використовуватися при здійсненні професійного навчання (підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації).


 

Діяльність НПЦ