20 вересня 2023 року в ліцеї проведено засідання методичної комісії гуманітарного циклу, фізичної підготовки та захисту України. На засіданні були розглянуті наступні питання:

   1. Ознайомлення з Листом МОН України ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році , №1/13749-23 від 12.09.2023 р                                                                                              

   2. Про національно-патріотичне виховання учнів у процесі загальноосвітньої підготовки (наказ МОН України від 16.06.2015 р. № 641 «Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді у загальноосвітніх навчальних закладах». Вдосконалення Плану напряму національно-патріотичного викладання під час викладання предмету.

   3. Про роботу членів методкомісії над методичною проблемною темою “Формування ключових і предметних компетентностей учнів шляхом ефективного поєднання традиційних та інноваційних форм організації навчально-пізнавальної діяльності на уроках в умовах реформування освіти”.

   4. Про концепцію розвитку професійної (професійно-технічної) освіти в Україні.

   5. Розгляд поурочно-тематичних планів з предметів на 2023-2024 навчальний рік.

   6. Про проведення діагностичних перевірочних робіт за базову школу з історії України, української мови, англійської мови, географії в групах першого курсу.

   7. Про підготовку до проведення предметних олімпіад та предметних тижнів

   Відповідно до кожного пункту порядку денного учасники засідання розглянули і затвердили проєкти рішень.

 

 


   18 вересня 2023 року. Яна Рижкова, здобувачка освіти ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей", виборола ІІ місце у районних спортивних змаганнях серед дівчат, які проводились  до Дня фізичної культури і спорту України.

   Щиро вітаємо призерку змагань з вдалим виступом! Бажаємо подальших перемог  як  у спорті, так  і в житті!

 

 

 


   18 вересня 2023 року. У ліцеї проведений  конкурс композицій квітів, овочів, фруктів серед  навчальних груп закладу “Тобі Україно, дарунки землі за щедру працю на землі”. Перемогу в конкурсі здобули:

   І місце – здобувачі освіти групи №18 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІ місце - здобувачі освіти групи №17 трактористів - машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІ місце - здобувачі освіти групи №56 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІІ місце - здобувачі освіти групи №153 трактористів - машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІІ місце - здобувачі освіти групи №5 кравців;

   ІІІ місце - здобувачі освіти групи №17 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів.

   Вітаємо переможців!

 

 

 

 


   17 вересня 2023 року спортивна команда ліцею брала участь у ІІ відкритому турнірі з міні-футболу серед ветеранів «50+», присвяченому пам’яті видатного спортсмена, тренера, президента футбольного клубу «Маяк» (Сарни) Василя Пістоля. В напруженій боротьбі команда закладу зайняла ТРЕТЄ призове місце з поміж шести учасників змагань, а гравець команди Леонід Жданюк визнаний кращим гравцем турніру.

 

 


   16 вересня 2023 року. Щороку, в третю суботу вересня, проводиться акція - Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якій бере понад 190 країн. Здобувачі освіти ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" теж стали активними учасниками цієї акції.

 

 


   16 вересня 2023 року. Спортивна команда  ліцею брали участь у відкритій Спартакіаді до Дня фізичної культури і спорту, яка проводилась у місті Сарни. За її підсумками команда була нагороджена Грамотами та кубками: за ІІ місце в змаганнях з армспорту та за ІІІ місце в змаганнях з настільного тенісу.

   Вітаємо призерів Спартакіади та бажаємо нових спортивних успіхів!

 

 

 


   13 вересня 2023 року здобувачі освіти ліцею, під керівництвом практичного психолога Яни Шпак, були активними учасниками виховного заходу з елементами тренінгу "Найбільша цінність - життя!". Захід допоміг молодим людям:

 - сформувати систему життєвих і духовних цінностей;

 - усвідомити різницю між матеріальними і духовними цінностями;

 - навчитися приймати відповідальні рішення і усвідомити, що найцінніший дар – це дар життя.

 


   13 вересня 2023 року. В рамках тижня фізичної культури і спорту України в ліцеї проведені спортивні змагання з настільного тенісу, в яких брали участь представники усіх навчальних груп (головний суддя змагань – Микола Морозюк, директор ліцею).

   Призерами змагань стали:

   І місце – Рижкова Яна, здобувачка освіти групи №17 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів.

   ІІ місце – Бруяка Веніамін, здобувач освіти групи №56 слюсарів з ремонту колісних   транспортних засобів; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІІ місце – Шемейко Віталій, здобувач освіти групи №18 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2», «В1», «В2»; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

 

 


   12 вересня 2023 року. Випускниця ліцею Софія Кушнір, яка здобувала професію водія автотранспортних засобів категорії «В» в закладі, стала чемпіонкою світу  з пляжної боротьби серед юніорів U20 у вазі до 60 кілограмів.

   Щиро вітаємо чемпіонку світу з перемогою та бажаємо нових перемог!

 

 

 


   11 вересня 2023 року. На навчальному господарстві ліцею з площі 40 гектарів зібрано урожай гречки - 40 тон 500 кг. (бункерна вага). Після переробки її на крупу, гречка буде використана для харчування здобувачів освіти, реалізації працівникам навчального закладу, а також жителям Сарненського району.

 

 


   08 вересня 2023 року. Працівники та здобувачі освіти ліцею брали участь у  районних заходах до Дня фізичної культури і спорту України. Майстер спорту України, викладач фізичної культури ліцею Сергій Опалько та здобувач освіти Царук Назар нагороджені Грамотами Сарненської районної державної адміністрації та Сарненської районної ради за досягнення у спорті, активну життєву позицію, пропаганду здорового способу життя та з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту.  

 

 

 


   06 вересня 2023 року. ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» нагороджений Дипломом лауреата Всеукраїнського профорієнтаційного фестивалю «ВЕЛИЧ І ГЕРОЇЗМ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ», який проводили Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Фешн Глобус Юкрейн» та партнер Конфедерації роботодавців України. Мета фестивалю - допомогти професійній освіті вистояти в складні часи зі сторони роботодавців швейної галузі.

   ТРИМАЙМО СТРІЙ І РАЗОМ НАБЛИЖАЄМО ВІДБУДОВУ УКРАЇНИ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ.

 

 


 


   День знань. Початок ще одного навчального року в умовах повномасштабного російського вторгнення розпочався із загальнонаціональної хвилини мовчання для вшанування пам'яті загиблих унаслідок збройної агресії російської федерації. Найголовніше для нас – створити максимально безпечні умови у закладі освіти для всіх учасників освітнього процесу. 
   За підсумками 2022- 2023 навчального року працівникам  ліцею були вручені Грамоти Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. 
   Наша освітянська родина гідно долає виклики, що постали перед українським суспільством через напад агресора.
   Тримаймося!
   Ми – сильні!
   Ми – Україна
   СЛАВА ЗСУ! 

 

 

 

 


   Стрімкий розвиток глобалізаційних та інтеграційних процесів породжує нові виклики в усіх сферах життєдіяльності суспільства і передусім – професійній (професійно-технічній) освіті. 29-30 серпня 2023 року у ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» вперше, враховуючи динамічні зміни проведено комбіноване засідання педагогічної ради, яке дає змогу прищеплювати любов до аграрного сектору в умовах воєнного стану.

 

 

 

 


 

Списки учнів, зарахованих на навчання у 2023/2024 навчальному році.

 


   24 серпня 2023 року з нагоди річниці Незалежності нашої держави у ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» після хвилини мовчання за тих, хто загинув унаслідок збройної агресії російської федерації, відбулася спільна молитва за мир та припинення війни в Україні.

   З Днем незалежності!

   Хай кожен герой повернеться додому, наповнений силою духу, невичерпною енергією та незламним переконанням, що Україна понад усе!

   Все буде Україна!

   Слава Україні! Героям Слава!

   Слава ЗСУ!

 

 

 


   23 серпня 2023 року. Колектив ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» щиро вітає всіх з Днем Державного Прапора України. Бажаємо миру, перемоги, щастя, здоров’я і віри у краще майбутнє нашої держави!

 

 


   22 серпня 2023 року в ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбулася співбесіда з абітурієнтами до зарахування на навчання, а також були проведені перші БАТЬКІВСЬКИ ЗБОРИ.

   Приємно бачити нашу молоду героїчну зміну в хорошому настрої.

   БОЖЕ поможи нам жити в мирі.

   РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

   СЛАВА ЗСУ!

 

 

 

 

 

  


   19 липня 2023 року. В ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" вперше проводяться досліди щодо посіву гречки на зерно після збирання гороху. Результати будуть у жовтні місяці.

   Перемагає той, хто не боїться ризикувати.

 

 


   18 липня 2023 року. БОЖЕ ПОМОЖИ.

   Сьогодні в ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" проведено дійство ЗАЖИНОК (свято першого снопа) відповідно до Українських традицій.

 

 

 

 

 

 

   Є перший сніп в ДПТНЗ "САРНЕНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ".  Розпочали із збиранням гороху та квасолі. І хоч погодні умови внесли корективи у врожайність, але учні, працівники та ветерани ліцею, Сарненська громада, ЗСУ і не тільки будуть по мірі забезпечені висококалорійними харчами.

 

 

   Герої жнив на фото.

   РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

 


   14 липня 2023 року базі Навчально-практичного центру «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» Державного професійно-технічного навчального закладу "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся випуск слухачів груп №53 та 54, які навчались за кошти фізичних та юридичних осіб з курсової підготовки за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1».

   Аграрний сектор економіки України збагатився на 60 кваліфікованих робітників.

 

 


 


   11 липня 2023 року.    Як врятуватись від ядерної зброї чи аварії на АЕС.

   У випадку застосування ядерної зброї або вибуху на АЕС головне правило лишається незмінним: почувши сирену, прямуйте в укриття.

   Увімкніть радіо, телебачення або скористайтесь інтернетом для отримання сповіщення про відповідну загрозу та про подальші дії.

   Оперативну інформацію має повідомити ДСНС, Генштаб, поліція чи місцева влада на сторінках їх офіційних сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber чи Telegram. Якщо інтернет-звʼязок буде нестабільним, можна використовувати полегшені версії соцмереж (Facebook Lite, Messenger Lite).

   Подбайте також про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації.

 


   29 червня 2023 року, відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю”, директор ліцею Микола Морозюк звітував перед колективом закладу «Про діяльності закладу освіти у 2022-2023 навчальному році». Присутні 87 працівників ліцею, голосуванням, оцінили діяльність керівника ліцею на: «задовільно» - 85 працівників; «незадовільно» - 1 працівник; «утримавсь» - 1 працівник.

 

 

 

 


   Із 26 по 28 червня 2023 року в ліцеї проводились поетапні кваліфікаційні атестації в групах: № 32 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення (на другий розряд електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування); №15 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення (на третій розряд електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування); № 16 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів категорії «С» (на третій розряд слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів); №153 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобі категорії «С» (на слюсаря з  ремонту сільськогосподарських машин та устаткування І-ІІ розрядів); №17 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобі категорії «С» (на слюсаря з  ремонту сільськогосподарських машин та устаткування І-ІІ розрядів); №16 діловодів (на діловода); № 17 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів категорії «С» (на 1-2 розряди слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів); №31 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення (на третій розряд електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування).

   Результати атестації засвідчили належний рівень підготовки кваліфікованих робітників.

 

  


   21 червня 2023 року в ліцеї відбувся звіт керівників гуртків художньої, технічної творчості, спортивних та клубів за інтересами.

   Загалом, у 2022/2023 навчальному році гуртківцями було отримано 37 відзнак. Дякуємо керівникам гуртків та клубів за інтересами, їх вихованцям  за натхнення та бажаєм подальших творчих, спортивних успіхів!

 


   16 червня 2023 року. Драматичний колектив ліцею «Балаганчик» (керівник – Ольга Белік) виборов ІІІ місце в обласному заочному огляді-конкурсі драматичних та лялькових колективів «Талановита Україна» в номінації «Найкращий драматичний колектив» та нагороджений Дипломом Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області.

Вітаємо призера обласного конкурсу!

 

 


   16 червня 2023 року. Відповідно до плану роботи Центру вдосконалення професійної кар’єри в ліцеї проведена зустріч здобувачів освіти  з юрисконсультом Володимиром Білоусовим, який розповів  про пошук роботи під час воєнного стану та  про  умови працевлаштування.

 

 

 


   15 червня 2023 року в ліцеї проведена внутрішня кваліфікаційна атестація 23 слухачів групі №360, які здобували професію водія автотранспортних засобів категорії «В». Вони вивчали будову автомобіля, правила дорожнього руху, основи безпеки дорожнього руху, професійну етику, культуру водіння та здобули навики з практичного водіння автомобіля. Наступним кроком для слухачів буде іспит на посвідчення водія категорії «В» в Територіальному центрі № 5643.

 

 


   07 червня 2023 року. Здобувачі освіти ліцею вибороли призові місця в ІІ етапі обласного конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та нагороджені Дипломами навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області:

 - І місце «Гончарство та художня кераміка», ВАКУЛКО Денис;

 - ІІ місце «Художнє різьблення по дереву», ПІХНО Олександр;

 - ІІ місце «Народна лялька», МЕЛЬНИК Оксана.

  Вітаємо переможця та призерів конкурсу!

 

 


   05 червня 2023 року.   Здобувачка освіти ліцею Марія Свиридова нагороджена Дипломом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області за участь у Всеукраїнському віртуальному арт-просторі «МИ - РАЗОМ! МИ - СИЛЬНІ! МИ - Україна!». Метою заходу було популяризація української мови, культури, формування активної життєвої позиції й патріотичного почуття, показати єдність українського народу і цілісність України.

 

 


   05 червня 2023 року.   ІІ місце у XV Всеукраїнській олімпіаді "Юні знавці Біблії - 2023" виборола здобувачка освіти  групи №4 кравців Наталія Корнійчук, керівник -  вихователь гуртожитку Ірина Кусковець. Вітаємо призерку Всеукраїнської  олімпіади!

 

 


   01 червня 2023 року в ліцеї  за участю вихованців гуртожитку під керівництвом вихователя Людмили Киянко проведений виховний захід "Свята зелені - свята духовні!" Дівчата дізнались про традиції та звичаї Трійці, а також плели вінки та провели фрагмент обрядового дійства «Водіння куста».

 

 


   01 червня 2023 року. До Міжнародного Дня захисту дітей в ліцеї проведені: спортивні змагання, естафети, конкурси. Переможці нагороджені кубками та грамотами.

 

 

 

 

 

 


   01 червня 2023 року. До Міжнародного Дня захисту дітей практичним психологом Іриною Панько за участю здобувачів освіти групи №31 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення проведений виховний захід "Місія честі, любові, добра". В ігровій формі здобувачі освіти ознайомилися з документами, які стосуються прав дітей у суспільстві:

- Декларація прав дитини (1959);

- Конвенція ООН про права дитини (1989);

- Всесвітня декларація про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей (1990).

 

 

 


   З 01 червня 2022 року розпочала роботу ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей» з набору здобувачів освіти на 2023-2024 навчальний рік. Пропонуємо вступ до нашого закладу освіти без сертифікатів ЗНО для отримання робітничих професій, які мають попит на регіональному ринку праці та в Україні. Чекаємо абітурієнтів з понеділка по п'ятницю, без перерви на обід, з 08:00 до 17:12 годин.

 

 

 


   В рамках проєкту "ОБ'ЄДНАНІ ПРОФТЕХОСВІТОЮ" проведений профорієнтаційний телеміст ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" із учнями 11 А та 11 Б класів Зарічнянського ліцею, Зарічнянської селищної ради. З вітальним словом виступив Анатолій Гнітецький - методист закладу освіти, який продемонстрував переваги професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, ознайомив учнів з відеороликом "Моя професія найкраща" та умовами вступу до навчального закладу. З виховною роботою, умовами проживання в гуртожитку, стипендіальним забезпеченням ознайомила заступниця директора з навчально-виховної роботи Тетяна Власюк. Педагог Лариса Олещук для учнів ліцею провела віртуальну екскурсію по закладу освіти.

 

 


 

 

 

 


   В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) в ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" для харчування здобувачів освіти, реалізації працівникам ліцею, а також жителям Сарненської громади висажено помідори, капусту, огірки, червоний буряк, моркву та цибулю.
 

 

 


   В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) члени учнівського самоврядування привітали з Всеукраїнським тижнем професійної освіти ветерана педагогічної праці Миколу Дмитровича Лабунського, який пропрацював у освітньому закладі 26 років на посаді майстра в/н Підготував не одне покоління кваліфікованих робітників. Його син Олександр Лабунський здобував професію у нашому навчальному закладі на протязі 3х років випускник 2000р. З перших днів війни до останнього подиху захищав рубежі нашої держави від рашистів. Указом Президента посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

 

 

 


   В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) в ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей"  інженером з охорони праці Галиною КУШНІР проведена бесіда із здобувачами освіти ліцею на тему: «Організація роботи з охорони праці та захист працівників на виробництві». Метою даного заходу було привернення уваги майбутніх молодих працівників до проблеми збереження життя і здоров'я під час виконання виробничих обов'язків.

 

 

 


   25 травня 2023 року практичним психологом Іриною Панько для педагогів ліцею проведено круглий стіл на тему: "Головні риси сучасних учнів та як їх спрямувати у корисне русло". Під час заходу педагоги розглянули різний типаж учнів та які методи застосовувати при навчанні та виховані: інтернет-серфінг, інфантильність, лайф-серфінг, мережеве спілкування, як педагогам порозумітися з "цифровим" поколінням.

 

 

 

 


 

   В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня), було проведено змагання - "Естафета"

 

 


   В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) в бібліотеці гуртожитку вихователями Іриною КУСКОВЕЦЬ та Людмилою КИЯНКО, було проведено брейн-ринг між групами здобувачів освіти, які проживаючих в гуртожитку: "Професія, яка мені подобається".

 

 


   Одним із заходів Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) було пошиття випускниками групи кравців одягу. Куртка була подарована здобувачу освіти групи електромонтерів, дитині-сироті Владислава Гісу.

 

 


   25 травня 2023 року в ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» проведена державна кваліфікаційна атестація слухачів (професійно-технічне навчання), які здобували професії: "Кравець", "Кухар". За результатами атестації (практична та теоретична складові), комісії відзначили належний рівень підготовки випускників.

   Із закінченням курсу навчання випускників привітали: директор ліцею Микола Морозюк, заступник директора з НВР Ольга Нестерчук, менеджер корпорації "Братерство без кордонів - Україна" Володимир Хомич; побажали випускникам успішного працевлаштування та не зупинятись на досягнутому.

 

 

 


   24 травня 2023 року в ліцеї проведена акція «Квіти перемоги». Працівниками та здобувачами освіти було висаджено 21 саджанець троянд та облаштовано місце для відпочинку – арка та лавка. Захід проводивсь в рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) та з метою допомогти здобувачам освіти впоратися зі стресом від війни.

 

 

 

 

 

 


 

 


    В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) проведений конкурс плакатів "Моя професія найкраща" серед здобувачів освіти. Перемогу здобули:

   І місце: 153 трактористів;

   ІІ місце: 16 слюсарів, 55 слюсарів;

   ІІІ місце: 15 обліковців, 154 трактористів.

   Вітаємо переможців!

 

 

 


   24 травня 2023 року  відбулося чергове засідання євроклубу "Молодь Європи" в рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня). На засіданні керівник євроклубу Ольга Белік разом з здобувачами освіти ознайомились з зарубіжним досвідом навчання країн ЄС, переглянули відео-презентацію "Міфи та правда про навчання за кордоном" та обговорили перспективи навчання закордоном.

 

 

 


   Співпраця із роботодавцями сьогодні - запорука формування навичок для формування сучасного молодого робітника нового покоління!

   У рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) відбулася зустріч успішної підприємиці фірми "NURDU" Ксенії Опольської зі здобувачами закладу освіти. В ході зустрічі обговорили перспективні професії на регіональному ринку праці, вимоги роботодавців до працівників, питання кар'єрного зростання, самоосвіти, майбутні професійні зміни, готовність до постійного самовдосконалення.

 

 

 


 

 

  

 

  

  

  


 

 

 


   23 травня 2023 року.  В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) вихователем гуртожитку Людмилою КИЯНКО, із здобувачами освіти проведено бесіду "Як із ідей створити успішний бізнес"

 

 

 


   В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти України (22-26 травня) ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" розпочав підживлення ярих культур рідким органічним добривом.

 

 


 

 

   І знову сумна звістка прийшла до навчального закладу ДПТНЗ "САРНЕНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ".

   Віддав своє життя за Україну ГЕРОЙ Філончук Кирило Михайлович. Народився 30 травня 2002 року у місті Сарни. З 2018 по 2021 рік навчався у ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" за професією "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів категорій "А","В","С".

   Загинув Кирило 17 травня 2023 року у населеному пункті Кузьмине, Луганської області. Сумує мама, тато, брат, семеро сестер, СУМУЄ КОЛЕКТИВ І ВСЯ УКРАЇНА. ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ, ВІЧНИЙ СПОКІЙ ГЕРОЮ.

 

 

 


   19 травня 2023 року в ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» відповідно до навчальних планів і програм проведена державна кваліфікаційна атестація в групі №4 кравців. За результатами атестації (захист кваліфікаційних пробних робіт та відповіді на питання екзаменаційних білетів), комісія відзначила достатній рівень підготовки випускників. Із закінченням курсу навчання випускників привітали: директор ліцею Микола Морозюк, заступник директора з НВР Ольга Нестерчук, члени екзаменаційної комісії. У вітальному слові вони побажали випускникам професійного зростання та щедрих роботодавців.

 

 

   Цього ж дня, проведена державна кваліфікаційна атестація в групі №30 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв'язку та проводового мовлення під час якої здобувачі освіти продемонстрували набуті професійні знання та вміння. Усім випускникам  присвоєно освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з набутих професій третього, четвертого розрядів та вручено дипломи державного зразка.

 

 

 


   18 травня 2023 року у Всесвітній день вишиванки працівники та здобувачі освіти прийшли до закладу в вишиванках. День вишиванки в нашому   закладі освіти – традиційне свято, воно об’єднує усіх, адже українська вишиванка – це національна святиня. Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг, який нині став символом національного супротиву рашистам. Під час проведення лінійки директор ліцею Микола Морозюк привітав усіх з цим чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури, яка будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця, зазначив, що не за горами той день, коли українці зможуть зняти камуфляж і по всій країні вбратися у вишиванки, щоб відсвяткувати перемогу. Побажав усім укріплення української ідентичності заради миру і процвітання нашої країни.

 

 


   17 травня 2023 року з метою попередження дорожньо-транспортного травматизму в ліцеї проведені заходи в рамках першого етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»:

- національний урок: «Безпечна дорога додому в умовах воєнного стану!»  Здобувачі освіти мали можливість закріпити свої знання з правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулиці, навчитися використовувати набуті знання на практиці;  

- тренінги: «Приміряй «п’яні окуляри» і ніколи не сідай за кермо напідпитку», «П’яні окуляри», які імітують вплив алкоголю на поведінку людини та допомагають усвідомити й уникнути ризиків керування у нетверезому стані. Завдяки симуляторам реальності кожен міг на власному досвіді переконатись, як впливає алкоголь на координацію рухів, швидкість реагування, що стає зорове сприйняття не таке гостре, як зазвичай.

   Безпека на дорозі – понад усе! Дотримуємося правил дорожнього руху!

 

 

 


   16 травня 2023 року на навчальному господарстві ліцею на площі 40 гектарів посіяно гречку.  Це на 10 гектарів більше ніж у минулому році. Гречка - завжди корисна, медоносна, профілактично-лікувальна і енергетична культура. Після її збирання та переробки на крупу вона буде використана для харчування здобувачів освіти в учнівській їдальні та реалізована бажаючим її придбати. Отож, як кажуть у народі, «Хай буде гречка!»

 

 

  


  12 травня 2023 року. Дипломи кваліфікованого робітника та свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали випускники ліцею, які здобували професію "Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; діловод". Юнаків та дівчат із закінченням курсу навчання привітав директор ліцею Микола Морозюк, побажав їм професійного росту, щасливої долі, миру та добра.                                                                                                                                                                                                                                                               

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       


   12 травня 2023 року на навчальному господарстві ліцею квасолею трьох сортів було засіяне експериментальне поле  площею два гектари,  частина поля була засіяна вручну елітним насінням  цієї традиційної для України культури.  Квасоля є корисним продуктом харчування, вона має лікувальні властивості та рекомендована для вживання при захворюваннях печінки, центральної нервової системи. Засоби  з лушпиння квасолі мають антибіотичну, сечогінну, дермотонічну та гіпоглікемічну дію, тому їх часто застосовують при лікуванні гіпертонії, хронічних дерматозів, запалення нирок, ревматизму, набряків та легкої форми цукрового діабету. Особливо ефективні такі засоби при ниркових захворюванях.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

 


   10 травня 2023 року. В ліцеї відбулась зустріч здобувачів освіти випускних груп із головними державними інспекторами управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Юрієм Савчуком, Віталієм Удовиченком та Михайлом Семенюком, які провели бесіду з питань дотримання вимог законодавства з охорони праці,  про ризики і наслідки незадекларованої праці, про недобросовісних роботодавців та отримати практичні поради, як не стати жертвами примусової праці. Випускникам були роздані пам’ятки з правилами безпечного працевлаштування та корисними контактами.

 

 


    09 травня 2023 року керівник євроклубу "МОЛОДЬ ЄВРОПИ" Ольга БЕЛІК разом з вихованцями гуртожитку провели круглий стіл "Я поділяю європейські цінності ", на якому були розглянуті питання: структура ЄС; традиції країн Європи; досягнення країн ЄС. Метою заходу було ознайомлення здобувачів освіти з європейськими країнами, їх особливостями. Сьогодні Україна символізує непохитну фортецю, яка захищає європейські цінності, засади демократії та свобод людини. Учасники круглого столу дійшли висновку, що без сильної України неможлива сильна Європа!

 

 


   09 травня 2023 року у ліцеї проведений І етап конкурсу літературно-музично-спортивних міні-композицій "Молодь обирає здоров'я".

   Перемогу здобули:

   І місце - агітбригада "Лайф".

   ІІ місце – здобувачі освіти групи №15 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів.

   ІІІ місце – здобувачі освіти групи №16 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

 

 

   Цього ж дня підведено підсумки І етапу конкурсу малюнків "Молодь обирає здоров'я".

   Перемогу здобули:

   І місце – здобувачі освіти групи №17 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІ місце -  здобувачі освіти групи №154 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   ІІІ місце – здобувачі освіти групи №31 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення.

    А також підсумки І етапу конкурсу фотографій "Молодь обирає здоров'я", де перемогу здобули:

   І місце - здобувачі освіти групи №17 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С»;

   ІІ місце – здобувачі освіти групи №31електрормонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення.

   ІІІ місце – здобувачі освіти групи №16 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; водіїв автотранспортних засобів категорії «С».

   Вітаємо переможців!

 

 

 


   09 травня 2023 року. Молодь України орієнтується на ЄС. За участю здобувачів освіти групи №32 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування  відбувся круглий стіл "Країни ЄС очима молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти". Учасники круглого столу обговорили  питання:

 1. Керівні структури  ЄС.

 2. Дотримання прав людини в країнах ЄС.

 3. Освітні програми ЄС.

 4. Майбутнє України в ЄС.

    Захід провадивсь під керівництвом викладача історії Анатолія Крилова.

 

 

 


   08 травня 2023 року. За участю здобувачів освіти навчальних груп №31електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування та №14 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних, діловодів проведено виховну годину "День пам'яті та примирення", присвячену загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 років. Ми маємо пам’ятати всіх військових і цивільних жертв цієї війни та берегти мир. Захід проводивсь під керівництвом викладача історії Анатолія Крилова.  Цього ж дня, вихователем Людмилою Киянко проведений виховний захід "Памятаємо загиблих, шануймо живих" Вихованці гуртожитку ознайомилися з тематичною книжковою виставкою «День памяті та примирення», переглянули фільм "День пам'яті".

 

 


   Грамотою лауреата XVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» у номінації за найкраще знання Святого Письма нагороджена  Кусковець Ірина Йосипівна, вихователька гуртожитку ліцею.

 

 


   04 травня 2023 року. Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими підлітками один до одного. Останніми роками визнано поширення такого явища, як булінг. Булінг у перекладі з англійської - хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку підлітка або групи підлітків. За участю здобувачів освіти 31 групи електромонтерів проведений тренінг «Булінг: причини, наслідки. Як попередити» під керівництвом практичного психолога Ірини Панько.

 

 


   03 травня 2023 року на базі Навчально-практичного центру «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся випуск групи 51 з курсової підготовки трактористів-машиністів категорії «А1», більшість слухачів якої є учасниками освітнього процесу інших навчальних закладів, у яких немає підготовки з даної професії.

 

 


   Ми переконані, наш шлях — у Європу. Слід брати приклад з держав Балтії. Відроджувати мову, літературу, мистецтво. І обов’язково виховувати молоде покоління українців патріотами. За участю здобувачів освіти 32 групи електромонтерів ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" проведена виховна година "Наш шлях - у Європу!" під керівництвом практичного психолога Ірини Панько.

 

 


   Чорнобильська трагедія назавжди змінила життя сотень тисяч людей і на сотні років зробила непридатними для постійного проживання людини понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів території нашої держави. Ця катастрофа стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей та за економічними збитками.

   За участю здобувачів освіти 55 групи слюсарів проведена виховна година на тему: «Чорнобиль – рана незагойна» під керівництвом Володимира Босюка та Сергія Дударика.

 

 


   25 квітня 2023 року. ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ. Це щорічний захід, метою якого є залучення випускників загальноосвітніх навчальних закладів до вступу у ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей", надання інформації випускникам ліцеїв та гімназій про умови вступу та напрямки підготовки кваліфікованих робітників в нашому навчальному закладі. В програмі Дня відкритих дверей: виступ директора ліцею Миколи Морозюка, який розповів про важливість здобуття молоддю робітничих професій; перегляд фільму про ліцей та відеодайджесту «Моя професія - найкраща»; огляд навчальних кабінетів, виробничих майстерень та лабораторій; майстер-класи з професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Водій автотранспортних засобів» категорії «С», "В", "Кравець". День відкритих дверей став цікавим відкриттям для майбутніх випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які зроблять правильний вибір професії.

 

 

 


   20 квітня 2023 року. Для здобувачів освіти ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" працівниками Сарненського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області, 8-ї державної пожежно-рятувальної частини (м. Сарни) Дмитром Демянчуком, Віктором Буйним, Богданом Хворостецьким в рамках тижня безпеки життєдіяльності та цивільного захисту проведено практичні заняття з правил пожежної безпеки. Здобувачі освіти ознайомилися з роботою рятувальників та з обладнанням спецавтомобілів.

 

 


   20 квітня 2023 року.  З нагоди Міжнародного дня пам'яток і культури вихованці гуртожитку  ліцею разом з вихователем Людмилою Киянко побували з екскурсією у костелі Преображення Господнього, римо-католицькому храмі міста Сарни.

 

 


   19 квітня 2023 року. Члени учнівського колективу разом  з педагогами закладу освіти відвідали ветеранів праці, привітали їх зі святом Великодня та надали допомогу по господарству.

 

 


   13 квітня 2023 року в ліцеї проведена державна кваліфікаційна атестація в групі №29 перукарів (перукарів-модельєрів), курсова підготовка. 14 слухачів, які навчались за кошти фізичних та юридичних осіб, успішно захистили кваліфікаційні пробні роботи, продемонстрували свої уміння, відповідальність, креатив, відповіли на питання екзаменаційних білетів. Підготовку слухачів здійснювали педагоги:  Пецькова А.М., Панько І.М., Шеруда В.М. Вручаючи випускникам Свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації  директор закладу освіти Микола Морозюк побажав усім миру та стати професіоналами в своїй справі!

 

 

 

 


   13 квітня 2023 року в ліцеї проводивсь І етап конкурсу на кращу великодню композицію «Воскресни, писанко!", в якому брали участь  здобувачі освіти навчальних груп та члени клубу за інтересами декоративно-ужиткового мистецтва.  Конкурс проводивсь з метою залучення учнівської молоді до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративного мистецтва, зокрема писанкарства, пробудження поваги до національної культурної спадщини. 

   Перемогу в конкурсі здобули:

   І місце - "Великодні писанки", Свиридова Марія, керівник Киянко Л.С.;

   ІІ місце - "Пасхальний рушник", Криницька Тетяна, керівник Шеруда В.М.;

   ІІІ місце - "Домашній оберіг", Панасюк Катерина, керівник Кусковець І.Й.

 

 


   11 квітня 2023 року. Для здобувачів освіти в ліцеї проведений виховний захід на тему: «Річниця визволення українських земель від рашистських загарбників". Захід підготували та провели вихованці предметного гуртка «Історія рідного краю» під керівництвом викладача Анатолія Крилова. Здобувачі освіти переглянули: презентацію «Міста-Герої України», матеріали фотовиставки «Міста – Герої – міста Героїв», відео сюжети - «Бій за Гостомельський аеропорт», «Визволення Херсона», «Оборона Ірпеня».

 

 


   10 квітня 2023 року до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів для вихованців учнівського гуртожитку Людмилою Киянко, вихователем, проведено годину пам'яті : "Міліони голосів злетіли димом в небо".

 

 


   10 квітня 2023 року на базі навчально-практичного центру «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» розпочато практичний етап стажування майстрів виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти України з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» категорій «А1», «А2», «В1», «С».

   Метою даного стажування є практичне вивчення майстрами сучасної техніки і виробничого досвіду, удосконалення професійної майстерності.

 

 

 

 


   10 квітня 2023 року. ІІІ місце в обласному конкурсі іноземної пісні «На крилах пісень до Європи" вибороли учасниці євроклубу "Молодь Європи" ліцею Анастасія Ігнатюк та Анна Бігун  (номінація "Креативна презентація європейської пісні"), керівник євроклубу – Ольга Белік. Вітаємо призерів конкурсу,  зичимо їм натхнення та нових творчих звершень!

 

 


   05 квітня 2023 року у ліцеї, в рамках проекту "Арт-терапія для дітей війни", проведено І етап огляду - конкурсу української естрадної пісні "Юна зірка". Огляд-конкурс проводивсь з метою формування почуття патріотизму в учнівської молоді засобами українського мистецтва. Перемогу у конкурсі здобула Марія Свиридова, здобувачка освіти групи № 16 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів.  Вітаємо Марію конкурсу з перемогою!

 

 


   04 квітня 2023 року практичним психологом Іриною Панько та заступником директора з навчально-виховної роботи Тетяною Власюк проведена мотиваційна онлайн-конференція органів учнівського самоврядування закладу освіти. На конференції мова велась про роль здобувача освіти, його професійних та соціальних компетенцій, ціннісних життєвих орієнтацій у профорієнтаційній роботі ліцею; про  спільну профорієнтаційну роботу педагогів і здобувачів освіти. Залучення здобувачів освіти до профорієнтаційної  роботи  дає можливість абітурієнтам загальноосвітніх закладів більш відкрито спілкуватись із молодими людьми про їх побут, дозвілля, участь у спорті, учнівському самоврядуванні тощо; ознайомитися з дисциплінами, які вивчаються; про проходження виробничої практики  з позиції ліцеїстів. Такі заходи позитивно впливають на мотивацію навчально-професійної діяльності здобувачів освіти  та спонукають випускників загальноосвітніх закладів до вступу до ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».

 

 


   І ЗНОВУ СУМНА ЗВІСТКА ПРАЙШЛА В ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей". 29 березня в селі Білогорівка Бахмутського району Донецької області поліг В’ячеслав Бакунець. Загиблий захисник України — уродженець села Тинне, проживав у Зносичах. З 2009 по 2010 рік навчався у ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей", здобув професію "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва".

   Загинув воїн під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності Батьківщини, відсічі й стримування збройної агресії російської федерації проти України.
   Вдовою залишилася дружина, а сиротами двоє маленьких дітей.
   СУМУЄ РОДИНА, СУМУЄ КОЛЕКТИВ І ВСЯ УКРАЇНА. ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ, ВІЧНИЙ СПОКІЙ ГЕРОЮ.

 

 


   31 березня 2023 року для здобувачів освіти ліцею у кабінеті дистанційного навчання практичним психологом Іриною Панько проведена онлайн лекція  "Здорова молодь - надбання країни". Метою заходу було формування у вихованців поняття про здоровий спосіб життя; необхідністі дотримуватись принципів здорового способу життя; знать про те, що потрібно робити людині в разі погіршення самопочуття; сприяння вихованню прагнення берегти своє здоров’я, зважаючи на його цінність і важливість для людини.

 

 


   30 березня 2023 року Ток-шоу "Інфоманія", захід в рамках предметного тижня підготовки операторів комп’ютерного набору проведений для здобувачів освіти ліцею викладачем Олександром Лохвичем у кабінеті дистанційного навчання. Метою ток-шоу було формування у здобувачів освіти прагнення постійно знайомитись з найсучаснішими досягненнями науки і техніки; займатись самоосвітню,  розвивати інформаційну та життєтворчу компетенції.

 

 


   23 березня 2023 року в ліцеї розпочато збирання березового соку. Цей цілющий природний напій - джерело здоров'я та хорошого самопочуття. У його складі безліч важливих мікроелементів, дубильні речовини і органічні кислоти, які не лише бадьорять, а й сприяють лікуванню багатьох хвороб. Березовий сік буде використаний для консервування з лимоном, апельсином та іншими ягодами на зиму для харчування  здобувачів освіти в учнівській їдальні.

 

 


   22 березня 2023 року практичним психологом ліцею Іриною Панько для педагогів закладу освіти проведено профілактичний захід "Психологічна підтримка педпрацівників під час воєнного стану в країні». Психологічний стан та психічне здоров’я під час війни є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Практичний психолог дала педагогам корисні поради, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах.

 

 


   21 березня 2023 року працівники ліцею розпочали весняно-польові роботи на навчальному господарстві: підживили озимі зернові культури та посіяли горох. В планах – посів вівса, гречки; посадка капусти, помідор, огірків, моркви, червоного буряка, цибулі та квасолі.

 

 


   17 березня 2023 року. Зразковий вокальний ансамбль ліцею «Краяночка» за виконання  твору «Кленова балада» нагороджений  Дипломом Лауреата ІІІ премії Всеукраїнського мистецького конкурсу «ЖІНОК ОСПІВУЮ КРАСУ» (дистанційна участь). Журі оцінювало: рівень виконавської майстерності, композиційну побудову номеру, загальний рівень музичної, художньої, образотворчої культури, складність, артистизм, емоційне сприйняття, оригінальність, відповідність репертуару виконавській майстерності та віку виконавця та відповідність номера заявленій номінації.

   Вітаємо учасників ансамблю «Краяночка» з черговою перемогою!

 

 

 


   17 березня 2023 року. Хореографічний колектив ліцею «Самоцвіти» брав участь в VІІІ Всеукраїнському конкурсі хореографічного мистецтва «МИ З УКРАЇНИ», який проводив Херсонський обласний осередок Національної хореографічної Спілки України, кафедра хореографічного мистецтва факультету культури та мистецтва Херсонського державного університету. За виконання хореографічної композиції «Не твоя війна» колектив нагороджений Дипломом лауреата конкурсу.

 

 


   11 березня 2023 року в місті Сарни, на  великому ринку, наш заклад освіти проводив благодійний ярмарок зі збору коштів для наближення перемоги над російським агресором. В широкому асортименті на ярмарку були представлені товари  власного виробництва: вироби технічної, художньої творчості , сільськогосподарська продукція вирощена на навчальному господарстві, більше 37 найменувань. Особливим попитом користувалася сільськогосподарська продукція: насіння картоплі, вівса, гречки; тюки соломи та сіна, а також натуральний мед, сік березовий з буряком, кондитерські вироби – пиріжки з квасолею, зрази з капустою, тістечка. Загальний виторг склав 17875 гривень. Під час благодійної ярмарки проводились майстер класи з професій «Перукар (перукар  - модельєр)», «Кравець». Послугами майстра – перукаря, безкоштовно, скористались 17 осіб. Відвідувачам ярмарки були роздані профорієнтаційні матеріали, вони цікавились про кількість професій які можна здобути навчаючись у ліцеї. Одночасно ряд  осіб записались на курсову підготовку за професіями : «Тракторист-машиніст категорії «А1» та  «А2», «Водій автотранспортних засобів категорії «В» та «С», «Перукар (перукар-модельєр)», «Кухар» та «Кравець».

 

 


   10 березня 2023 року. За підсумками обласного огляду-конкурсу читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській»  серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти у номінації «Читці-декламатори» переможцем став Денис Вакулко, здобувач освіти групи №30 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування ліцею. Конкурс проводив навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області з метою виявлення та підтримки талановитої молоді, популяризації художнього слова, долучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу, виховання почуття патріотизму та національної гідності.

   Вітаємо Дениса Вакулка з черговою перемогою та бажаєм йому подальших творчих успіхів!

 

 


   09 березня 2023 року для здобувачів освіти ліцею проведений онлайн захід «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській!», який підготували викладачі Вікторія Дерпач та Оксана Артюх. Метою заходу було сприяння вихованню у здобувачів освіти національної свідомості, почуття гордості за Україну, за її національного генія Тараса Григоровича Шевченка; розширення знань вихованців про його життя і творчість. Під час заходу звучала поезія Тараса Шевченка та сучасних українських поетів; проведені: поетична хвилинка «Сторінки із «Кобзаря», гра «Факт чи фейк про Кобзаря».

 

 


   03 березня 2023 року. ІІІ місце у І турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв "Край, в якому я живу" серед закладів освіти виборов здобувач освіти Денис Вакулко, керівник Ольга Белік. Вітаємо призера конкурсу!

 

 


   28 лютого 2023 року на базі Навчально-практичного центру «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» Державного професійно-технічного навчального закладу "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся випуск слухачів групи № 50, які навчались за кошти фізичних та юридичних осіб за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1». Екзамен складався з теоретичної та практичної частин. Його результати засвідчили належний рівень підготовки кваліфікованих робітників у закладі освіти.

 

 


   24 лютого 2023 року у рамках предметного тижня української мови та літератури для здобувачів освіти (дистанційно) було проведено інтелектуальну онлайн-гру "Найрозумніший". Метою гри було: розширити знання здобувачів освіти про рідну мову, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності здобувачів освіти, сприяти вихованню любові до рідної мови. Під час заходу його учасники продемонстрували свої знання з української мови та літератури. Як і в кожній грі, було визначено кращих. Перемогу здобули: Ярмак Аліна та Хиноцька Дарина. Вітаємо переможців!

 

 


   21 лютого 2023 року до Міжнародного дня рідної мови в ліцеї було проведено онлайн-захід "Звучи, рідна мово». Під час заходу здобувачі освіти дізнались про історію виникнення свята, про тернистий шлях, який здолала українська мова перш ніж стати незалежною, ознайомились з 10-ма фактами про рідну мову, відгадували загадки та відповідали на питання. Захід підготувала та провела викладачка української мови та літератури Оксана Артюх.

Українська мова - це душа мільйонів українців, загартована історією і відточена творчістю талановитих письменників. Нею промовляє дух нашої свободи.

 

 


   20 лютого 2023 року до Міжнародного дня рідної мови  було проведено онлайн-захід "Рідна мово моя...!". Метою заходу було розкриття багатства рідної мови. Захід проводила вихователь Людмила Киянко.

 

 


   20 лютого 2023 року до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні здобувачі освіти ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" брали участь у заході «Герої Небесної Сотні з Рівненщини». Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та поклали квіти до пам'ятника Героям Небесної Сотні, захід проводивсь під керівництвом вихователя Людмили Киянко.

 

 


   20 лютого 2022 року у ліцеї проведена відкрита класна година «Ми сотнею пішли на небо», до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні,  які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави. Захід підготували здобувачі освіти групи №15 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів під керівництвом педагогів Івана Цицюри та Валерія Камзьола. Здобувачі освіти виконали Державний Гімн України, декламували поетичні твори патріотичної тематики, переглянули відео: «94 дні. Євромайдан очима ТСН», «Обличчя майдану», «Мамо, не плач», «Небесна сотня поіменно», презентацію «Герої Небесної Сотні з Рівненщини». Хвилиною мовчання усі вшанували пам'ять загиблих.

 

 


   17 лютого 2023 року спортивна команда ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей" (капітан команди - Микола Морозюк) брала участь у першому відкритому турнірі з футзалу серед ветеранів «45 +», присвяченому пам’яті Клеваки Миколи Харитоновича, де у фіналі в напруженій боротьбі поступилася команді "Гейзер" в післяматчевих пенальті. Команда нагороджена Грамотою, Кубком та медалями за зайняте ІІ місце у турнірі.

 

 

 

 


   17 лютого 2023 року за участю здобувачів освіти ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», членів клубу "Плекаємо Патріота", проведено круглий стіл на тему: "У Єдності - наша сила" (керівник – Тетяни Власюк, викладачка української літератури). Під час заходу було наголошено, що лише спільними зусиллями ми досягнемо Перемоги над російським агресором.

   Друзі, єднаймося, і не цураймося, бо УКРАЇНА – ОДНА! (Тарас Шевченко)

 

 


   17 лютого 2023 року в ліцеї  майстром спорту України з легкої атлетики, старшим викладачем Сергієм Опалько в групі № 153 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С» проведений відкритий урок фізичної культури «Різновиди передачі м’яча. Ведення м’яча». Кожна частина уроку відповідала поставленим завданням та змісту програми. Урок характеризується високою зацікавленістю здобувачів освіти, сприяв вихованню в них потреби у систематичних заняттях фізичною культурою і спортом, розвивати спритність, орієнтацію в просторі, координацію рухів, формуванню колективізму, самостійності, дисциплінованості, організованості. Урок досяг своєї мети та отримав схвальну оцінку колег

 

 


   З 13 по 17 лютого 2023 року в ліцеї проведені заходи в рамках предметного тижня охорони праці:

   - «Тонкий лід», з переглядом фільму «Обережно: тонкий лід! Як зробити зимові розваги безпечними»;

   - «Аналіз нещасних випадків та гострих професійних захворювань (отруєнь)» (за матеріалами презентацій);

   - «Дорожньо-транспортний травматизм в Україні» (за матеріалами презентацій);

   - Проведені навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.

   - Здобувачі освіти переглянули відеофільм «Інтерактивний урок з мінної безпеки для старшої школи».

 

 


   15 лютого 2023 року. ІІІ місце у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі естрадної пісні "Різдвяна зіронька" здобула здобувачка освіти ліцею Ігнатюк Анастасія ( номінація "Естрадний вокал"), керівник - Лариса Олещук. Вітаємо призерку конкурсу та бажаємо їй подальших творчих успіхів!

 

 

   ІІІ місце у цьому ж конкурсі здобув також зразковий вокальний ансамбль ліцею "Краяночка" (номінація "Колядницькі колективи"), керівник - Лариса Олещук. Вітаємо колектив "Краяночка" та його керівника з черговою перемогою!

 

 


   15 лютого 2023 року в ліцеї вшанували учасників бойових дій на території інших держав, працівників закладу, які виконували інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан: Генадія Радька, Валерія Камзьола, Володимира Гаврильчика. Звертаючись до ветеранів, Микола Морозюк, директор закладу освіти, подякував воїнам-інтернаціоналістам за патріотизм, самопожертву та вірність військовій присязі. “Вас, ще зовсім молодих людей, держава покликала виконувати свій військовий обов’язок. У “гарячих” точках Афганістану кожен з вас особисто відчув ціну війни на собі, біль від втрати побратимів і друзів у тих страшних подіях. На жаль, і сьогодні нашим воїнам знову доводиться відстоювати суверенність та недоторканість кордонів», та додав, що воїни-інтернаціоналісти є гарним прикладом для ліцеїстів, як треба воювати і любити рідну землю.

   В цей день відвідали і пенсіонера Юрія Цупріяна, який проходив військову службу на території  Чехословаччини та матерів загиблих воїнів - інтернаціоналістів, випускників ліцею Марію Мінчук та Ганну Велінець. Поклали квіти до меморіальних дощок Велімцю Миколі, Миланцю Степану, Євгейчуку Віктору,  Мінчуку Сергію, випускникам ліцею, які загинули виконуючи інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан.

 

 


   15 лютого 2023 року. Виховний захід до 34-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану «Ти вічний біль - Афганістан", за участю запрошених ветеранів афганської війни: Генадія Радька, Валерія Камзьола, Володимира Гаврильчика проведений у ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей". Під час заходу присутні вшанували пам’ять тих, хто поліг, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання; ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в республіці Афганістан; переглянули фрагменти документальних відео про афганську війну. Захід підготували та провели здобувачі освіти групи №154 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С» під керівництвом педагогів Олександра Лохвича та Валентина Мірковця.

 

 


   15 лютого 2023 року здобувачі освіти ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" отримали Грамоту від команди Національного банку України за активну участь у Всеукраїнській освітній ініціативі «Марафон добрих справ», високу громадську позицію, допомогу тим, хто цього потребує та вагомий вклад у підвищення культури благодійності серед молоді. Марафон добрих справ – це освітня ініціатива, де діти та молодь навчаються благодійництву, роблять добрі справи та діляться ними в соціальних мережах.  Ініціатива покликана заохочувати молодь до добрих справ та підвищувати культуру благодійності серед молодого покоління.

   Вітаємо учасників освітньої ініціативи та  бажаємо успіхів у добрих справах!

 

 


   15 лютого 2023 року у ліцеї підведено підсумки конкурсу малюнків до Дня Святого Валентина «Цей прекрасний дар кохання» серед здобувачів освіти навчальних груп.  Перемогу здобули:

   І місце – здобувачі освіти групи №32 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’яку та проводового мовлення.

   ІІ місце – здобувачі освіти груп №30 та №31 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’яку та проводового мовлення.

   ІІІ місце – здобувачі освіти групи №16 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів та групи №14 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів.

   Вітаємо переможців конкурсу!

 

 


   14 лютого 2023 року. Виховний захід «На крилах любові» проведений у гуртожитку ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей". Його  учасники висловлювали один одному щирі вітання, дарували  виготовлені власноруч "Валентинки", підготували стінгазети з побажаннями та ознайомилися з ліричними поезіями українських митців та легендами усної народної творчості про кохання.

 

 


   10 лютого 2023 року. З УКРАЇНОЮ в серці!

   До Міжнародного дня дарування книг члени учнівського самоврядування подарували книги бібліотеці ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" та для читальної зали Сарненської центральної бібліотеки.

 

 

 


   09 лютого 2023 року. Здобувач освіти групи № 32 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення, заступник голови молодіжної Ради при Сарненській міській раді Денис Вакулко став ведучим радіопередачі "Кіноафіша" на хвилях радіо "Полісся" (106.6Fm), яка виходить щочетверга. У першому випуску - огляд історичної драми "Щедрик", україно-польського виробництва.

 

 


   07 лютого 2023 року на базі Навчально-практичного центру «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей» відбувся перший випуск навчальних груп, які одночасно отримали посвідчення тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2», «В1», «В2», що дасть змогу працювати на різних типах тракторів та комбайнів.

 


 


   06 лютого 2023 року. Зразковий вокальний ансамбль ліцею "Краяночка" здобув ІІІ місце у Всеукраїнському мистецькому конкурсі "ЗОЛОТІ ЗІРКИ РІЗДВА" виконавши колядку "В Україні сталась новина", керівник - Лариса Олещук. Вітаємо призерів Всеукраїнського конкурсу та бажаємо подальших творчих успіхів!

 

 


   03 лютого 2023 року в ліцеї відбулося чергове засідання Ради учнівського самоврядування, на якому обговорили  проведення  виховних заходів  до Дня Соборності України та«Бережи здоров'я змолоду». Голова учнівського самоврядування Денис Вакулко, голови та членами комісій вели мову про співпрацю комісій з викладачами-предметниками щодо проведення заходів в рамках предметних тижнів; були внесені пропозиції до плану проведення заходів II семестру 2022-2023 навчального року.

 

 


   03 лютого 2023 року у ліцеї для здобувачів освіти групи №16 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів викладачем Олександром Зелінським та медичним працівником Вікторією Міркевич проведено виховний захід на тему: "4 лютого - Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями: як уникнути трагедії". Метою заходу є підвищення обізнаності здобувачів освіти про захворювання на рак як одного із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання.

 

 


   02 лютого 2023 року. За підсумками  І туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» здобувач освіти ліцею Денис ВАКУЛКО зайняв ІІІ  місце (секція «Краєзнавчі музеї»), керівник - Ольга БЕЛІК. Конкурс проводиться з метою виховання в молоді любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, сприяння збереженню історичної пам’яті, удосконалення змісту, форм і засобів музейної роботи у закладах освіти Рівненської області.

Вітаємо призера конкурсу!

 

 


   01 лютого 2023р. Спортивна команда ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" з баскетболу брала участь у товариській зустрічі з командою комунального закладу "Сарненський ДЮСШ".

 


   29 січня 2023 року для здобувачів освіти ліцею бібліотекарем Ольгою Белік та вихователем Іриною Кусковець проведено виховний захід «Пам’ятаємо про Крути», присвячений Дню пам'яті героїв Крут, далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. Здобувачі освіти переглянули документальний фільм з серії «Україна – забута історія» - «Крути – молода кров». Після перегляду фільму всі дійшли висновку: не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

 

 


   27  січня 2022 року у ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" за участю здобувачів освіти групи №153 трактористів- машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С» під керівництвом класного керівника Галини Кушнір проведений виховний захід на тему: "Герої Крут - Герої українського народу". Учасники заходу декламували вірші, переглянули відеофільм "Бій під Крутами". Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання

 

 


   З 23 по 27 січня у ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" проведений  предметний тиждень з підготовки обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів. Здобувачі освіти поринули у цікавий світ розвитку бухгалтерського обліку який є невід'ємною складовою частиною всієї історії людського суспільства, розгадували кросворди, ребуси, ситуаційні задачі. Захід під керівництвом викладача Вікторії Шеруди дав можливість учасникам створити належні умови для розвитку пізнавальної активності та зацікавленості, зробити аналіз теоретичної та практичної підготовки.

 

 


   26 січня 2023 року для здобувачів освіти групи №15 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів практичним психологом Іриною Панько проведено лекцію на тему: "Як не стати жертвою конфліктів". Під час заходу ліцеїсти ознайомилися з наслідками конфліктів та способами їх подолання.

 


   26 січня 2023 року у ліцеї підведено підсумки конкурсу малюнків до Дня Соборності України на тему: «Соборна мати –Україна одна на всіх, як оберіг» .

   Перемогу здобули:

   І місце -  «Наш прапор – наша єдність», малюнок Христопалової Валерії, здобувача освіти групи №16 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів (класний керівник - Зелінський О.І.);

   ІІ місце - «Соборна Україна» - малюнок Тасажа В’ячеслава, здобувача освіти групи №32 електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтерів лінійних споруд електрозв’зку та проводового мовлення (класний керівник -  Панько І.М., майстер виробничого навчання - Чайка В.О.);

   ІІІ місце: - «Єдина, вільна – Соборна Україна», малюнок  Микосянчика Дмитра, здобувача освіти групи №154 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва; слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водіїв автотранспортних засобів категорії «С» (класний керівник - Лохвич О.С., майстер в/н - Мірковець В.С.);

«Соборна мати –Україна -  одна на всіх, як оберіг», малюнок Криницької Тетяни та Шамолюк Любові, здобувачок освіти групи № 15 обліковців з реєстрації бухгалтерських даних; діловодів  (куратор - Шеруда В.М.).

   Вітаємо переможців!

 

 


   24 січня 2023 року до Дня Соборності України в бібліотеці ліцею проведено патріотичну годину "Моя єдина Україна, для всіх вона, як оберіг". Під час заходу згадали видатних українців, здійснили віртуальну подорож містами України, слухали вірші відомих поетів: Ліни Костенко, Володимира Сосюри; переглянули відео «Акт злуки – відтворення історичної правди».

 

 


   23 січня 2023 року  здобувачі освіти ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" стали активними учасниками гумористичного каламбуру за сатиричними творами Євгена Дудара, українського письменника та гумориста, якому 24 січня виповнюється 90 років від дня народження.

 

 

 


   19 січня 2023 року у бібліотеці гуртожитку ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся відеоперегляд та обговорення здобувачами освіти художнього фільму режисера Ахтема Сеїтаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит про бої у Донецькому аеропорту під час війни на Донбасі, "Кіборги. Герої не вмирають».

 

 


 

До уваги здобувачів освіти!

 

Команда veliki.com.ua, оголошує про конкурс на грантову стипендію для всіх студентів українських вузів.

 

Команда veliki.com.ua оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів!
Наша мета, підтримати студентів у непростий час, змотивувати їх до навчання, подарувати приємні емоції від творчого процесу.

Оголошуємо початок конкурсу на грант у розмірі 20000 (двадцять тисяч) гривень! 

 

Студент може обрати будь яку тему, із запропонованих, за своїм бажанням. Написати твір згідно вимог.

Усі роботи будуть перевірені суддівською колегію створеною із співробітників компанії та партнерів.

У визначені терміни переможець буде оголошений на сайті компанії! 

Приклади статей можна знайти за посиланням: ᐉ Статті в магазині VELIKI.


 

Деталі конкурсу опубліковані на сторінці сайту: https://veliki.com.ua/ua/dir_electro_bikes.htm#scholarship
 

 

 


   19 січня 2023 року здобувачка освіти ліцею Тетяна Криницька зайняла ІІ місце в обласному конкурсі колядок, щедрівок, різдвяних піснеспівів «ВИФЛЕЄМСЬКА ЗІРКА» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та нагороджена Дипломом Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області. Конкурс проводивсь в рамках проєкту «Арт-терапія для дітей війни» з метою залучення учнівської молоді до вивчення та збереження фольклору, як першооснови національної культурної спадщини, виявлення та підтримки кращих художніх колективів.

Вітаємо призерку  обласного конкурсу за зайняте друге місце та бажаємо їй подальших творчих успіхів!

 

 


   18 січня 2023 року на базі Навчально-практичного центру «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» Державного професійно-технічного навчального закладу "Сарненський професійний аграрний ліцей" відбувся випуск слухачів групи № 49, які навчались за кошти фізичних та юридичних осіб за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1». Екзамен складався з теоретичної та практичної частин та проводивсь з дотриманням санітарно-протиепідемічних норм і правил. Його результати засвідчили належний рівень підготовки кваліфікованих робітників у закладі освіти. Економіка регіону поповнилась 30-ма кваліфікованими робітниками.

 

 


   18 січня 2023 року у ліцеї практичним психологом Іриною Панько для педагогів була проведена медитація «На річці» із використанням релакс-музики (шум води). Медитація проводилась для зняття у педагогів тривоги, напруги; стабілізації емоційного стану.

 

 


   17 січня 2023 року в ліцеї проведена внутрішня кваліфікаційна атестація слухачів груп №326 та №327, які здобували професію водія автотранспортних засобів категорії «В». Вони вивчали будову автомобіля, правила дорожнього руху, основи безпеки дорожнього руху, професійну етику, культуру водіння та здобули навики з практичного водіння автомобіля, здобуті знання та практичні навички слухачі продемонстрували під час кваліфікаційної атестації. Підготовку слухачів здійснювали педагоги: Євтушок М.П. Цицюра І.Х., Жабчик А.Ф., Жданюк Л.М., Белік М. В. Наступним кроком для слухачів буде іспит на посвідчення водія категорії «В» в Територіальному центрі № 5643.

 

 


   І знову сумна звістка прийшла до ДПТНЗ "САРНЕНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ".

   Віддав життя за Україну ГЕРОЙ Михалочко Євген Петрович. Євген народився 23 квітня 1974 року в селі Антонівка, що на Володимиреччині. Коли йому було три роки родина переїхала в Гощу. Тут майбутній Герой закінчив середню школу, а відтак уступив до Сарненського професійно-технічного училища, де здобув професію тракториста.Після служби у армії, працював трактористом колгоспу в селі Симонів. Одружився. Придбав для сім’ї будинок у Симонові.

   Загинув Євген 8 січня 2023 року в Луганській області.

   СУМУЄ РОДИНА, СУМУЄ КОЛЕКТИВ І ВСЯ УКРАЇНА. ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ВІЧНИЙ ПОКІЙ ГЕРОЮ.

 

 


   12 січня 2023 року. Для здобувачів освіти  ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" у Сарненській центральній бібліотеці проведено урок історії на тему: «Тихі зорі вічної пам’яті».

   Сарнещина відзначає 79 річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Наше місто в далекому 1944 році стало вільним від окупантів, заплатило велику ціну за визволення від загарбників. Чимало бійців полягло смертю хоробрих в січні 1944 року. У пам’яті сарненців назавжди лишаються імена 985 воїнів різних національностей, які загинули за визволення міста і району й захоронені на меморіалі Солдатської слави.

 

 


   10 січня 2023 року до ДПТНЗ "Сарненський професійний аграрний ліцей" завітали представники Сарненської Організації Товариства Червоного Хреста України та вручили подарунки дітям-сиротам, дітям з обмеженими можливостями, привітали їх з новорічними святами.

 


   10 січня 2023 року в ліцеї, відповідно рекомендацій Громадської організації «Нарконон», для здобувачів освіти проведено відеолекцію «Вся правда про наркотики», яку читав діючий військовий ЗСУ Валерій Маркус. Здобувачі освіти, також, ознайомились зі змістом електронної брошури «10 точних фактів про наркотики». Захід проведений задля попередження виникнення проблеми алкогольної та наркотичної залежності серед молоді в майбутньому.

 


   В ліцеї проведено семінар «Шляхи, форми, методи самоосвіти», під час якого педагоги  ділились досвідом з  реалізації  власних планів, методик, технологій самоосвіти; вели  мову про покращення усіх видів педагогічної компетентності, ознайомились з сучасними  видами самоосвітньої діяльності педагога та з інтернет-ресурсами з питань самоосвіти.

 

 


   06 січня 2023 року за підсумками проведення ІІ етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2022-2023 навчальному році здобувач освіти ліцею Фрідріх Тімур зайняв ІІІ місце, продемонструвавши належний рівень теоретичної і практичної підготовки з української мови.  Підготувала до конкурсу Тімура Оксана Артюх, викладачка української мови ліцею.

 

 


   03-04 січня 2023 року на базі Навчально-практичного центру ліцею «Центр новітніх технологій сільськогосподарського виробництва з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування»  проведені державна кваліфікаційна атестація та перший у 2023 році випуск здобувачів освіти 15 та  16 навчальних груп, які навчались за інтегрованою  професію «Тракторист-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2», «В1», «В2»; «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування»; «Водій автотранспортних засобів категорії «С».  Вручаючи випускникам дипломи директор ліцею Микола Морозюк наголосив на важливості праці хлібороба для економіки держави, що професія висококваліфікованого тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва є гарантією працевлаштування, адже потреба в кваліфікованих робітниках за цією професією незмінна. Побажав випускникам миру, успішного працевлаштування та плідної праці на благо України.

 

 


   03 січня 2023 року в ліцеї проведена державна кваліфікаційна атестація в групі №28 перукарів (перукарів-модельєрів), курсова підготовка. 13 слухачів успішно захистили кваліфікаційні пробні роботи, продемонстрували свої уміння, відповідальність, креатив, відповіли на питання екзаменаційних білетів. Підготовку слухачів здійснювали педагоги:  Пецькова А.М., Панько І.М., Шеруда В.М. Вручаючи випускникам Свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації  директор закладу освіти Микола Морозюк побажав усім стати професіоналами в своїй справі та не зупинятись на досягнутому!

 

 


   30 грудня 2022 року  в ДПТНЗ "САРНЕНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ" завітав Добриднік Микола, голова САРНЕНСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ  зі смаколиками для діток-сиріт та дітей з обмеженими можливостями.

 

 

 


   За підсумками обласного конкурсу рекламних відеороликів "Моя професія найкраща" Фрідріх Тімур, здобувач освіти групи №17 слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, виборов ІІІ місце.

   Вітаємо призера обласного конкурсу!

 

   За підсумками обласного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя Україно!" здобувачі освіти ліцею стали призерами  у номінаціях:

     "Макрофотографія" - ІІ місце, Криницька Тетяна;

     "Натюрморт" – ІІІ місце, Ковлева Анна;

     "Флора" -  ІІ місце, Піхно Олександр.

   Вітаємо призерів конкурсу!