Матеріально-технічнE ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Проектна потужність навчального закладу 640 учнівських місць. Загальна площа приміщень складає 8882,8 м2 (13,9 м2 на одного учня), корисна площа приміщень 6066,8 м2 (9,4 м2 на одного учня). Для забезпечення підготовки кваліфікованих робітників з професій згідно ліцензії та здобуття повної загальної середньої освіти в ліцеї створена необхідна  матеріально-технічна база, до складу якої входить:

-  двохповерховий навчальний корпус на 370 учнівських місць, загальною площею 1852,2 м2, де розміщені навчальні кабінети обладнані необхідними засобами навчання;

-  одноповерховий корпус на 180 учнівських місць площею 1008 м2, де знаходяться спортивна кімната, лабораторія Трактори, Двигуни, Слюсарна майстерня, Електромонтажна майстерня, навчальні кабінети;

-  чотирьохповерховий гуртожиток на 240 місць. Загальна площа приміщення 2204,4 м2, що в розрахунку на одного учня складає близько 10 м2.

Загальна площа території навчального закладу становить 296,18 га, в тому числі:  0,86 га. навчальний корпус, 0,68 га. гуртожиток, 4,64 га. навчальний полігон, заасфальтоване подвіря, зелені насадження (дерева, кущі, квітники), 290 га навчальне господарство.

Будівлі та споруди Державного професійно-технічного навчального закладу Сарненський професійний аграрний ліцей в задовільному санітарно-технічний стані. Є в наявності затверджений Паспорт санітарно-технічного стану ліцею.

Усі споруди та будівлі регулярно підлягають поточному ремонту, а внутрішні приміщення щорічному косметичному ремонту. Обладнання внутрішніх приміщень відповідають естетичним, санітарним вимогам та нормативному забезпеченню навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень. Усі будівлі обладнані енергозберігаючими приладами з обліку енергоносіїв.

Для забезпечення навчально-виховного процесу в ліцеї обладнано 18 навчальних кабінетів, з них: 6 для загальноосвітньої підготовки, 2 для загальнотехнічної підготовки, 2 кабінети загальнотехнічної підготовки суміщені з кабінетами професійно-теоретичної підготовки, 8 для професійно-теоретичної підготовки, 3 компютерних кабінети, 6 навчально-виробничих майстерень, 8 лабораторій, 1 навчальний полігон, 2 автодроми, 2 маневрових майданчики для вправ з початкового водіння мототранспортних засобів, навчальне господарство площею 290 га, 1 актова зала, 1 спортивна кімната, 2 тренажерні зали, бібліотека. Усі приміщення та будівля використовуються за призначенням.

В ліцеї складені переліки матеріального забезпечення підготовки кваліфікованих робітників за професіями. Середній рівень оснащення кабінетів, лабораторій, майстерень становить 89%. Середня площа на одного учня 6,1м2, що відповідає нормі.

Для виконання навчальних програм із загальнопрофесійної підготовки створено  відповідні кабінети, середня площа 67,3 м2, що в перерахунку на 1 учня 2,24м2. Комплексно-методичне забезпечення  предметів становить: основи правових знань 96%; основи галузевої економіки і підприємництва 80%; правила дорожнього руху 94%, інформаційні технології 89%.  Створений кабінет з предмета Охорона праці площею 67,3м2, на 1 учня  - 2,24м2. Він оснащений згідно вимог, комплексно-методичне забезпечення становить 93%, матеріально-технічне  96%.                                                   

Середня площа кабінетів професійно-теоретичної підготовки на 1 учня складає від 2,2 до 2,6 м2, загальноосвітньої  - від 2,1 до 2,5 м2, майстерень та лабораторій - від 6,0 до 6,3 м2. 

Для здійснення професійно-теоретичного та практичного навчання у ліцеї наявні лабораторії та майстерні за професіями:

Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії А1, А2, В1, В2 - 3 лабораторії, 2 майстерні, 5 кабінетів, машинний двір, пост технологічного обслуговування машин, майданчик для практичного оволодіння навиками з керування сільськогосподарською технікою (трактородром), 14 тракторів, 5 тракторних причепів та напівпричепів, 4 зернозбиральних комбайни, 1 силосозбиральний комбайн, 2 косарки, 2 преси для тюкування соломи, 1 льонозбиральний комбайн, 8 тракторних плугів, 6 культиваторів, 3 сівалки, 2 машини для внесення мінеральних добрив, 2 машини для внесення органічних добрив, 3 машини для очистки насіння, 1 навантажувач сільськогосподарського призначення, 2 машини для хімічного захисту рослин, 17 інших сільськогосподарських машин та знарядь, 2 машини для тваринницьких ферм, для приготування та роздачі кормів, 1 машина для меліоративних робіт, 1 екскаватор (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 90,1%, матеріально-технічне забезпечення 94% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

 Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування  2  лабораторії, 3 майстерні, 7 кабінетів, навчальний полігон, машинний двір, пост технологічного налагодження машин, майданчик для практичного оволодіння навичками з керування сільськогосподарською технікою (трактородром) (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 90,3%, матеріально-технічне забезпечення 95% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

 Водій автотранспортних засобів - 4 кабінети, маневровий майданчик для початкового водіння площею 33000 м2 (3,3 га.) при нормативних вимогах 4520 м2; 9 вантажних автомобілів категорії С, 3 вантажних автомобілі категорії С1, 12 легкових автомобілів категорії В, 1 вантажний автомобіль категорії В та 9 автотренажерів категорії  В, 2 автотранспортних засоби (мікроавтобуси) категорії D1, 2 автотранспортних засоби (автобуси) категорії D, 2 причепи (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 94%, матеріально-технічне забезпечення 96% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

 Водій мототранспортних засобів 4 кабінети, 2 маневрових майданчики для практичного водіння мототранспортних засобів загальною площею 300 м2 (2х150 м2), 1 тренажер категорії А, 2 мототранспортних засоби категорії А, 2 мототранспортних засоби категорії А1 (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 92,4%, матеріально-технічне забезпечення 91% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

 Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 1 лабораторія, 2 майстерні, 9 кабінетів (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 85,8%, матеріально-технічне забезпечення 90% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

 Електромонтер лінійних споруд електрозвязку та проводового мовлення  1 лабораторія, 6 кабінетів 1 майстерня, 1 навчальний полігон для підготовки електромонтерів лінійних споруд електрозвязку та проводового мовлення (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 86%, матеріально-технічне забезпечення 89% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

 Слюсар з ремонту автомобілів 2 лабораторії, 2 майстерні, 6 кабінетів (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 87,7%, матеріально-технічне забезпечення 91% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм. 

 Оператор компютерного набору 1 лабораторія, 4 кабінети (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 88,8%, матеріально-технічне забезпечення 96,5% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм. 

 Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних 4 кабінети-лабораторії, 8 кабінетів, 2 з яких сумісні (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 78,6%, матеріально-технічне забезпечення 89,5% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

Діловод 1 лабораторія, 5 кабінетів (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 86,8%, матеріально-технічне забезпечення 97% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм.

Кухар 2 лабораторії, 6 кабінетів (100%), кабінет організації обслуговування суміщений із кухнею-лабораторією з дегустаційним залом. Комплексно-методичне забезпечення становить 85,7%, матеріально-технічне забезпечення 92% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм. 

Кравець 1 лабораторія, суміщена з швейною майстернею, 4 кабінети (83,4%), лабораторія обладнання суміщена зі швейною майстернею. Комплексно-методичне забезпечення становить 86,5%, матеріально-технічне забезпечення 90,6% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм. 

Перукар (перукар-модельєр) 1 майстерня, 4 кабінети, 1 лабораторія  (100%). Комплексно-методичне забезпечення становить 85,8%, матеріально-технічне забезпечення 92,6% від потреби, відповідно до вимог робочих планів та програм. 

Середній рівень оснащення кабінетів загальноосвітньої підготовки становить 84%, середня площа на одного учня в цих кабінетах 2,3м2, що відповідає нормі. Слід зазначити високий рівень навчально-методичного забезпечення таких предметів, як математика (82%), фізика (83%), історія (82%), хімія (80%). На огляді-конкурсі кабінетів математики серед професійно-технічних навчальних закладів області  кабінет математики ліцею зайняв третє місце.

Наявне обладнання навчальних кабінетів та майстерень знаходиться в робочому стані і відповідає вимогам робочих навчальних планів і програм. Навчально-методичне забезпечення кожного предмета, професії відповідно оформлене, відповідає санітарним і технічним вимогам, ефективно використовується в навчальному процесі.

  Усіх компютерів у ліцеї 128, з них 118 використовується у  навчально-виховному процесі (4 учні на 1 компютер). Усі вони обєднані між собою локальною мережею з доступом до мережі Інтернет. У ліцеї використовується різне програмне забезпечення для роботи в компютерних мережах: Google Chrome, Opera, Mozilla, операційні системи Microsoft Office, Windows 7, Windows ХР а також операційні системи з повним набором програмного забезпечення Linux mint та Linux ubuntu.

Педагоги ліцею у навчальному процесі використовують різного роду педагогічні програмні засоби, електронні засоби навчання: Техніка успішного землеробства, Технології гарантованих прибутків, Сільськогосподарська  техніка, Жатки двохбарабанні обчісувальні, Грунтообробна техніка, Електронний конспект уроку. Біологія (10,11 клас), Електронний конспект уроку. Правознавство (10 клас), Електронний конспект уроку. Історія України (10,11 клас), Тренінг-програма Історія України, Електронний конспект уроку. Новітня історія (10,11 клас),  Електронний конспект уроку. Фізика (10,11 клас),  Віртуальна фізична лабораторія (10,11 клас), Віртуальна біологічна лабораторія (10-11 клас), Електронний конспект уроку. Астрономія (10 клас), Велика ілюстрована енциклопедія Відкритий космос,  педагогічні програмні засоби Економічна і соціальна географія  (10 клас),  Новітня історія (11 клас),  Іспанська мова (11 клас), Фізика (10,11 клас),  Астрономія (10 клас),  Вивчаємо правило дорожнього руху, Підготовка водіїв категорії  В, Виготовлення трифазних асинхронних двигунів, Електрифікація та автоматизація виробничих процесів, Ремонт обмоток електричних машин, педагогічний програмний засіб для професійно-технічних навчальних закладів Інформаційні технології, Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.

Усі компютери, мультимедійні проектори та відповідне програмне забезпечення ефективно використовуються в навчальному процесі. 

Для більш ефективної підготовки учнів до занять та виконання домашніх завдань у бібліотеці ліцею встановлено 6 компютерів  із доступом до мережі Інтернет.

Діючі навчальні кабінети, лабораторії, майстерні, полігони, автодром, маневровий майданчик, спортивні майданчики в чисельності та якісному оснащенні відповідають вимогам робочих навчальних планів і навчальних програм з кожного навчального предмета і професії.