ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ


ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ

 

Витоки професійно-технічної освіти на Сарненщині

    На Сарненщині історія професійно-технічної освіти пов’язана з відкриттям в 1885 році залізничної станції Сарни. Спочатку це була невеличка станція, майже полустанок, а потім, коли спорудили локомотивне депо з поворотним кругом, у якому стали ремонтувати паровози, відкрилися майстерні та інші допоміжні служби, виникла потреба готувати необхідні кадри: стрілочників, оглядачів вагонів, складачів поїздів, слюсарів ,токарів, ковалів, столярів тощо. Тому в 1902 році було відкрито Сарненське двокласне залізничне училище.
    Не тільки залізничному транспорту, а й сільському господарству потрібні були кваліфіковані робітники. Отже, у 1903 році відкрилося Сарненське двокласне сільськогосподарське училище, у якому працювало 7 вчителів та навчалося 353 учні: 210 хлопчиків та 143 дівчинки (ці дані зафіксовано в “Пам’ятній книзі дирекції народних училищ Волинської губернії”). Необхідність у кваліфікованих робітниках підтверджується тим фактом, що і за часів Російської імперії, Польщі та радянської влади на території Рівненщини, в тому числі й Сарненщини, завжди функціонувала система професійно-технічної освіти: при царизмі в Сарнах діяли два професійно-технічних училища – залізничне та сільськогосподарське; за часів Польщі – школа рольнича (рільнича); за часів радянської влади – теж сільськогосподарське та залізничне училища; в наш незалежний для України час – ВПУ № 22 та ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».


Від школи рільничої до ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей»

   За часів Польщі в Сарнах діяла школа рольнича (рільнича), яка протягом трьох років готувала агрономів для роботи в поміщицьких садибах – маєтках та фільварках (господарствах). Функціонувала вона у 1936-1939 роках. Один із випускників цієї школи Кузьмінський Іван Володимирович залишив свої спогади про неї. Навчання в цій школі було платне – 100 золотих у місяць, а це на ті часи майже вартість однієї корови. Тому навчатися тут мали лише діти заможних людей, приймали до неї лише дітей поляків. Навчальний процес відбувався за таким розпорядком: з 6 години ранку і до 6 години вечора учні працювали в господарстві школи, а вечорами при гасових лампах по 2 години вивчали в класі рільництво, рослинництво, городництво, тваринництво, переробку молочних продуктів, овочів, олійних культур тощо.
    Учні рільничої школи виконували цілу низку сільськогосподарських робіт: заготівля і вивезення органічних добрив, а також заготівля дров для опалення, сівба зернових, садіння овочів та ягідників, прополювання овочевих культур і льону, заготівля сіна і силосу, збирання урожаю, скиртування соломи та сіна, обмолот зернових та олійних культур, збирання льону, його обмолот, розстелення і переробка, догляд за садом (9 гектарів), ягідником (4 гектари), пасічним господарством (76 вуликів, тобто 145 сімей бджіл). Учні також доглядали 20 пар коней, 186 голів великої рогатої худоби, 376 овечок та 59 голів свиней.
Крім того, учні солили і квасили на зиму овочі, сушили ягоди і фрукти, солили сало, м’ясо, рибу, гриби, масло, сир. Завозили взимку лід у холодильники – переробляли молоко на сметану, масло і сир, пекли хліб і готували по черзі страви в їдальні.
Це була трьохрічна дійсно трудова школа. Навчально-виробнича база школи рільничої складалася з двоповерхового навчально-побутового корпусу, складських приміщень, холодильного господарства, тваринницької ферми, молокопереробного пункту, набору сільськогосподарських машин для кінної тяги, силосних колодязів. Школа також мала 350 гектарів рільничої землі, з розрахунку по 10 гектарів на кожного учня, 375 гектарів пасовищ та сінокосів, теж з розрахунку по 11 гектарів на кожного учня.
Школа рольнича здійснила лише один випуск у 1939 році (35 агрономів), тому що 17 вересня 1939 року Західна Україна ввійшла до складу радянської України.
    На базі польської школи рільничої в 1944 році була заснована Сарненська професійна школа механізації сільського господарства з підготовки кадрів для села. У 1944 році школу механізації сільського господарства очолював Шестопалов Д.М. (він же й організував Сарненську школу механізаторів); з 1947 по 1952 роки – директор Єфремов Г.А.; з 1953 по 1956 роки – директор Гонтар П.Н.; з 1956 по 1961 роки – директор Ятель В.І; з 1962 по 1966 роки – директор Сімейко М.М.; з 1966 по 1981 роки – директор Ратич П.Т.; з 1981 по 2006 роки – директор Захожий О.С.; з 1 листопада 2006 року. – директор Морозюк М. П.
    Наприкінці 1947 року школа механізації сільського господарства мала лише два ходових трактори (ХТЗ-НАТ і У-2), один трактор для практичних занять, одну автомашину ГАЗ-АА і один неходовий автомобіль “Додж”. А вже у 1956 році в училищі було 10 тракторів різних марок: 5 самохідних комбайнів, 2 причіпних комбайнів. Значно збільшилася кількість різноманітного сільгоспреманенту (плуги, сівалки, борони і т.п.). У 1985 році в училищі нараховувалось тракторів різних марок 31, комбайнів зернових – 9, автомобілів – 19, машин для збирання технічних культур – 10 та інша техніка.

1.Таким чином історія назв сучасного ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» довготривала і різноманітна:
·1903 рік – двокласне сільськогосподарське училище;
·1936 рік – польська трирічна школа рольнича (рільнича), яка готувала агрономів;
·1944 рік – школа механізації сільського господарства;
·1955 рік – РУМ с/г (ремісниче училище механізації сільського господарства);
·1961 рік – сільське професійно-технічне училище №1;
·1969-1998 роки – середнє професійно-технічне училище №21;
·1998 рік – професійно-технічне училище №21;
·2002 рік – сільськогосподарський професійний ліцей.
·2006 рік – ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».
    Першим на Рівненщині середнім за освітою учнів училище стало в 1969 році.
    В історію професійно-технічної освіти України сучасний ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» увійшов не своєю зміною назв і нумерацій, а своєю суттю, важливою роллю у підготовці кадрів для сільського господарства. По-перше, заклад, який готував кадри для села з усіх районів області, є найстаріший не тільки на Рівненщині, а й друге – по “стажу і віку” на Україні. Перше земське сільськогосподарське училище з трирічним терміном навчання було відкрито у 1874 році в Херсоні, перша на Рівненщині Городецька сільськогосподарська школа заснована в 1919 році. По-друге, училище у 1969 році першим у Рівненській області перейшло в категорію середніх профтехучилищ. По-третє, як училище, зі стін якого вийшло вісім Героїв Соціалістичної Праці:

1. Кондратюк Олександра Пилипівна – доярка колгоспу ”Україна” Млинівського (нині Демидівського) району – закінчила училище в 1951 році. Звання Героя присвоєно в 1973 році.

 

2. Занозовський Олександр Давидович – комбайнер колгоспу “50 років Жовтня” Сарненського району – закінчив училище в 1956 році. Звання Героя присвоєно в 1966 році.

 

3. Аврамишин Корній Семенович – механізатор колгоспу “Ленінський шлях” Дубровицького району – закінчив училище в 1951році. Звання Героя присвоєно в 1958 році.

 

4. Гребень Володимир Григорович – механізатор колгоспу ім. Шевченка Володимирецького району – закінчив училище в 1954 році. Звання Героя присвоєно в 1966 році.

 

5. Солтис Микола Федорович – механізатор колгоспу “Україна” Здолбунівського району – закінчив училище в 1951 році. Звання Героя присвоєно в 1966 році.

 

6. Новак Іван Платонович – механізатор колгоспу ім. Кірова Острозького району – закінчив училище в 1952 році. Звання Героя присвоєно в 1971 році.

 

7. Олієвський Андрій Сергійович – бригадир тракторної бригади колгоспу “Маяк” Радивилівського району – закінчив училище в 1950 році. Звання Героя присвоєно в 1971 році.

8. Данилюк Олексій Мусійович – бригадир тракторної бригади колгоспу ім. Жданова Гощанського району – закінчив училище в 1956 році. Звання Героя присвоєно в 1973 році.

    За весь період функціонування ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» підготував понад 60000 кваліфікованих робітників для народного господарства. З 1959 року і по наш час заклад також готує водіїв для Збройних Сил України, підготовлено більше 7000 чоловік. Не дивно, що випускників ліцею можна зустріти майже в усіх сільських господарствах не лише Рівненщини. Адже в минулому, як це було сказано, перше і довгий час єдине в області ДПТНЗ, на той час – школа механізації сільського господарства, який готував кадри механізаторів для сільського господарства. Наприклад, тільки в одній тракторній бригаді колишнього колгоспу “Радянська Україна” Сарненського району 50% механізаторів – це колишні випускники училища – 44 робітники.
    На зміну батькам і матерям, які закінчили навчальний заклад в минулому, приходять їх сини і доньки. Так, в ліцеї навчався син Героя Соціалістичної Праці О.Д. Занозовського – Іван, син відомого механізатора Кобринчука – Леонід, та ін. Подібних прикладів – багато. До речі, Герой Соціалістичної Праці Аврамишин К.С. деякий час (до виходу на пенсію) трудився в своєму рідному ПТНЗ, передаючи свій багатющий досвід праці молодим, як майстер виробничого навчання. Крім восьми Героїв Соціалістичної Праці майже 300 випускників ліцею нагороджені урядовими нагородами. Серед них Іллюк Володимир Петрович, Васильчик Іван Кіндратович, Кобринчук Григорій Федорович, Кичан Іван Трохимович, Мельник Кіндрат Олександрович, Дуць Петро Григорович, Ярута Микола Володимирович, Боярчук Михайло Григорович та багато інших.


Сучасність ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей»

    У 90-х роках контингент учнів становив 800 чоловік; ліцей продовжує підготовку фахівців для сільського господарства, а також водіїв для Збройних Сил України.
    За рішенням Рівненської обласної ради народних депутатів від 23 квітня 1991 року № 69 на навчально-виробничій базі ліцею було відкрито Сарненське педагогічне училище (нині коледж). Для його функціонування передається навчальний корпус на 600 навчальних місць, актовий зал, їдальня, спортзал, стрілецькій тир, два чотириповерхових гуртожитки на 200 спальних місць кожен.
    Щоб продовжити свою життєдіяльність, ліцей розпочав будівництво лабораторно-побутового корпусу загальною площею 3184 м.кв. із складськими приміщеннями площею 109 м.кв. Обладнано актовий зал, їдальню, медичний пункт.
    Власними силами ліцей здійснив покрівлю лабораторно-побутового корпусу, який на даний час готовий на 70%, але через брак коштів будівництво корпусу призупинено.

    Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сарненський професійний навчальний ліцей» - єдиний в Рівненській області навчальний заклад професійно-технічної освіти, який здійснює підготовку кваліфікованих робітників для АПК та інших галузей виробництва краю різних форм власності за напрямками:
- підготовка кваліфікованих робітників з державним замовленням
- для Збройних Сил України
- для Державної служби зайнятості
- за кошти юридичних та фізичних осіб
- для корпорації «Братерство без кордонів»
- співпраця із ЗОШ І-ІІІ ст. с. Цепцевичі (допрофесійна підготовка)

   

    Нині ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» веде підготовку кваліфікованих робітників наступних професій:
    НА БАЗІ 9 КЛАСІВ
І. З трьохрічним терміном навчання з отриманням повної загальної середньої освіти
1. Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва категорії “A1”,”
A2”,”В1”,”В2”;
слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;
з правом водіння автомобіля (категорії “А”,”В”,”С”).
2. Електромонтер з ремонту та обслуговування устаткування;
електромонтер лінійних споруд електроз’язку та проводового мовлення;
з правом водіння автомобіля (категорії “А”,”В”,”С”).
3. Слюсар з ремонту автомобілів;
з правом водіння автомобіля (категорії “А”,”В”,”С”).
4. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;

оператор комп’ютерного набору.

НА БАЗІ 11 КЛАСІВ
З терміном навчання один рік
1. Слюсар з ремонту автомобілів;
з правом водіння автомобіля (категорії “А”,”В”,”С”);
рихтувальник кузовів.
2. Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва категорії “A1”;
слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;
з правом водіння автомобіля (категорії “А”,”В”,”С”).
3. Електромонтер з ремонту та обслуговування устаткування;
електромонтер лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення;
4. Діловод;

оператор комп’ютерного набору.

5. Перукар (перукар-модельєр)
 

Також ліцей здійснює курсову підготовку за кошти юридичних та фізичних осіб за наступними професіями:

- Водій транспортних засобів;

- Тракторист-машиніст категорії "А1";

- Оператор комп"ютерного набору.

 

    Сьогодні до послуг учнів - 18 навчальних кабінетів для теоретичного навчання, 8 лабораторії, 6 майстерень, навчальний полігон, на якому є 14 тракторів різних марок, 4 зернові комбайни, інша сільськогосподарська техніка (54 одиниці), 36 автомобілів, 2 автобуси, автодром, трактородром та ін.

    Має ліцей гуртожиток на 240 спальних місць, бібліотеку з фондом 17770 екземплярів книг, свій власний зразковий музей «Історія краю й ліцею", експонати якого розміщені в 3-х кімнатах, спортивну площадку, спортивну кімнату, тренажерний зал тощо.

    Навчальне господарство ліцею розташоване на 290 гектарах. На його землях вирощуємо такі культури: жито, овес, ячмінь, пшениця, просо, ріпак, олійна редька, картопля, капуста, цибуля, столовий буряк, морква, посаджено 6 га. лісу.

 

    Учні та працівники ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» не раз ставали призерами на обласних та республіканських конкурсах кращого за професією серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України. Так у 1974 році, на базі ліцею проводився третій етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Майбутні механізатори Анатолій Попач і Марія Романчик зайняли 3 і 4 місця.

   У II-ому етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» (1983 року) перше місце зайняв учень Юрій Пригарський.

   Викладач Зелінський О.І. у 2004 році зайняв 2 місце в обласному огляді-конкурсі навчальних та навчально-контролюючих комп''ютерних програм в номінації "Електронні підручники, посібники, довідники". У 2006 році зайняв 1 місце в цьому ж конкурсі в номінації "Педагогічні програмні засоби",  в 2008 році зайняв 3 місце в номінації "Навчально-тематичні презентації", а в 2013 році - 2 місце в номінації "Навчально-тематичні веб-сайти". Його учень Никончук Сергій у 2007 році зайняв 1 місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії "Оператор комп''ютерного набору". 

   В 2006 році переможці II етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності з професій «Тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання» стали учні ліцею Котяш Олександр та Калюшик Станіслав. Вони представляли Рівненщину на Республіканських конкурсах. Котяш Олександр став призером конкурсу, стипендіатом Президента України.

    В 2008-2009 навчальному році на базі ліцею проводились II етапи Всеукраїнських конкурсів серед учнів ПТНЗ з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» та серед майстрів виробничого навчання з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», в яких представники ліцею вибороли перші місця та представляли профтехосвіту Рівненщини на заключних III етапах Всеукраїнських конкурсів.

    Переможцем III етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу «Робітнича професія 2009» став учень групи №141 трактористів-машиністів с/г виробництва Дяков Василь за твір-роздум «Тракторист-машиніст - основна професія хлібороба».

    В обласному огляді конкурсі на кращий психологічний кабінет закладу професійно-технічної освіти кабінет практичного психолога ліцею Литвин Анелії Володимирівни зайняв II місце.

   19 травня 2011 року в смт.Демидівка на базі ВПУ №25 проводився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ за професією "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування". Учень групи №4 трактористів-машиністів с/г виробництва   Шабак Анатолій виборов в ньому  друге призове місце, продемонструвавши міцні знання з предметів професійного циклу (теорія) та набуті навики з виготовлення шпонки, гайки, гвинта; уміння з регулювання підшипників коліс причіпу 2 ПТС-4, клепання сегментів коси зернозбирального комбайна.

   У 2011 році члени гуртка "Пошук", отримали дипломи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України як переможці Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт учнівської та студентської молоді, присвяченого 20-й річниці Незалежності України. Це Ніколайчук Юлія, Никончук Тетяна та Білотіл Микола

   6 березня 2012 року  на базі нашого ліцею проводився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії "Слюсар з ремонту автомобілів". За підсумками всіх етапів конкурсу переможцем став учень нашого ліцею Полюхович Сергій (майстер в/н Дударик С.В.). Він представляв профтехосвіту Рівненщини в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності в м.Чернівці, де показав високі результати.

   У 2013 році призерами Міжнародного конкурсу юних істориків "Лелека" стали 14 учнів ліцею (6 учнів - ІІ місце "Срібна лелека", 8 учнів - ІІІ місце "Бронзова лелека").

   23 квітня 2013 року Кузьмич Катерина, учениця групи № 6 ОКН, здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!” у номінаціі “Історія України і державотворення” за дослідницьку роботу “Моя маленька батьківщина. Історія села Кам’яне-случанське”, присвяченому Шевченківським дням (керівник - Сахненко Л.М.). Переможниця нагороджена дипломом Мііністрства освіти і науки України та цінним подарунком.

   9 травня 2013 року Бортнік Петро Петрович, викладач предмета "Захист вітчизни", брав участь у VІІІ-му Міжнародному марафонському пробігу з нагоди Дня перемоги, який проводився у м.Ковель Волинської області, де зайняв ІІ-ге місце серед спортсменів 11 країн Європи. Викладач нагороджений дипломом, медаллю та цінним подарунком.

   У 2013 році переможцем ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва» став учень ліцею Ляпчук Микола, учень групи № 143 трактористів-машиністів (майстер виробничого навчання — Мірковець В.С.). Він представляв профтехосвіту Рівненщини в заключному ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу, який був проведений 14-17 травня 2013 року у ВПУ № 36 с. Балин Хмельницької області та зайняв ІІ місце.

   У 2014 році за результатами щорічного обласного рейтингу Державний професійно-технічний навчальний заклад „Сарненський професійний аграрний ліцей” визнано кращим серед професійно-технічних навчальних закладів області у 2013 році та нагороджено Почесною грамотою управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації (наказ № 112 від 24 лютого 2014 року).

   Приємною новиною для педпрацівників ліцею стало видання навчального посібника Мельниковича М.М. та Морозюка М.П. «Лабораторно-практичні роботи з будови та експлуатації сільськогосподарської техніки (трактори та автомобілі)».

   Матеріал посібника викладено до типових навчальних програм, державних стандартів з урахуванням впровадження нових технічних досягнень та прогресивних технологій в розвиток сільськогосподарської техніки. В ньому наведено  короткі теоретичні відомості про сучасні трактори та автомобілі, розглянуто будову і принципи дії основних вузлів, механізмів, агрегатів базових  моделей машин, уміщено три блоки ілюстрованих конструкційно-технологічних карток.

   23 квітня 2013 року Кузьмич Катерина, учениця групи № 6 ОКН3, здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!” у номінації “Історія України і державотворення” за дослідницьку роботу “Моя маленька батьківщина. Історія села Кам’яне-случанське”, присвяченому Шевченківським дням (керівник - Сахненко Л.М.). Переможниця нагороджена дипломом Мііністрства освіти і науки України та цінним подарунком.

    30 жовтня 2013 року майстер виробничого навчання з підготовки водіїв Гриневич Анатолій Іванович брав участь у ІІ етапі обласного конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи профтехосвіти з професії "водій автотранспортних засобів", який проводився на базі Клеванського професійного ліцею. Програма конкурсу передбачала демонстрацію рекламного ролика "Я і мій навчальний заклад"; відеоуроку (вступний інструктаж) з теми "Посадка на робоче місце водія. Ознайомлення з органами керування, контрольно-вимірювальними приладами"; проходження тестування на ПК та виконання практичного завдання.

   За підсумками всіх етапів конкурсу Гриневич А.І. здобув друге призове місце. Нагороджений дипломом управління освіти і науки Рівненської ОДА та цінним подарунком.

   У 2014 р. за підсумками обласного огляду-конкурсу на кращий учнівський гуртожиток професійно-технічних навчальних закладів гуртожиток ліцею виборов І місце, набравши 347 балів із 350 можливих.

   У 2016–2017 навчальному році учні та працівники ліцею стали призерами  заходів Всеукраїнського та обласного рівнів. Лауреатами методичного фестивалю “Інноваційний урок у професійній школі” серед професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області  стали викладач історії Сахненко Л.М. та майстер в/н Гриневич С.А.

   Учні групи № 2 перукарів (перукарів-модельєрів) брали участь у Відкритому відбірковому турі Чемпіонату України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу, ліцей був нагороджений Подякою за розвиток молодих талантів; у Всеукраїнському конкурсі ESTEL “СНІГОВА КОРОЛЕВА 2016” серед студентів навчальних закладів з перукарської справи. За участь у конкурсі ліцей нагороджений Подякою за плідну співпрацю і значний внесок у розвиток індустрії краси, а учасники — дипломами.

   Учень Сімончук Михайло   зайняв третє місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». 

   10 учнів ліцею брали участь у Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків „Лелека – 2017”. З них Диплом Бронзовий лелека (ІІІ місце) отримав 3 учні.

   У обласному конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого  мистецтва “Знай і люби свій край” учні ліцею вибороли : І місце — Мельник Сергій (номінаціЇ - “Вироби з природних матеріалів” та “Пластилінографія”), Власюк Віталій (номінація - “Вироби із шкіри”), Корзун Ніна (номінація - “В'язання шпицями, гачком”); ІІ місце — Жученя Діана (номінації - “Художня вишивка”, “М'яка іграшка”), учасники гуртка “ Намистинка” (номінація - “Бісероплетіння”), Ковлева Ірина (номінація - “Тканепластика”), Шуляк Оксана (номінація - “Паперопластика, оригамі”),  Шимко Наталія (номінація - “Художнє плетіння, ткацтво”), Савчук Катерина (номінація - “Вишивка стрічкою”); ІІІ місце — Жученя Діана (номінація - “Українська вишивка”), Корзун Ніна (номінація - “Народна лялька”), учениці Радчук Анастасія, Кулініч Катерина (номінація - “Вишивка, ткацтво бісером”).

   Учень Захарчук Дем'ян нагороджений спеціальною відзнакою журі  ХVІІ Всеукраїнського дитячо-юнацькому фестивалю мистецтв “СУРМИ ЗВИТЯГИ”у місті Львові , а  Сірко Роман став лауреатом цього фестивалю та  був нагороджений Дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки України, Українського центру позашкільної освіти. 

   Вокальний ансамбль ліцею“Краяночка” виборов друге призове місце в обласному етно-фестивалі "Вифлеємська зірка" серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.

   Танцювальний колектив “Самоцвіти” виборов перші місця в номінаціях “Народні танці” та “Бальні танці” обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів “Веселі закаблуки”.

   Команда ліцею виборола перше місце в спортивних змаганнях в залік спартакіади ПТО з армспорту.

   Учні ліцею брали участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад (районних). Кращі результати показали: Кірков Олексій (предмет "Інформаційні технології") - ІІІ місце; Кривко Владислав (предмет "Інформатика") - ІІІ місце; Круглик Альона (предмет "Правознавство") - ІІІ місце.

   У 2016 — 2017 навчальному році  на базі ліцею проводились наступні заходи:

   - заключне засідання обласної методичної секції керівників фізичного виховання професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області;

   - на навчальному господарстві ліцею проведено майстер-клас з професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”“Підготовка та робота на машинотракторних агрегатах” в рамках проекту “Покращення системи підготовки  кадрів для потреб Волинського субрегіону;

   - спільно з Інститутом картоплярства Національної академії аграрних наук України, кооперативом "Малинівка" був проведений семінар з питань картоплярства.

   Укладено угоду з Інститутом картоплярства Національної академії аграрних наук України про співпрацю. Відповідно до неї учні, які навчаються за професією “ Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, проходили переддипломну виробничу практику на землях смт. Немішаєво Бородянського району Київської області.

   Працівники ліцею брали участь у виставці-ярмарку робітничих професій  у м.Рівне,  де демонстрували вироби слюсарної майстерні, учасників гуртків електротехнічного, технічної творчості, художньої творчості, продукцію навчального господарства; проводивсь майстер-клас "Монтаж ввідного щитка обліку електроенергії".

   На зміцнення навчально-матеріальної бази та ремонтні роботи в ліцеї витрачено 391500 грн. Відкрито лабораторію "Електрообладнання автомобілів та тракторів, яка оснащена необхідним технічним обладнанням та дидактичнлами матеріалами.

   Придбано автомобіль volkswagen вартістю 134330 грн.

   Реальні доходи  від діяльності навчального господарства за навчальний рік склали 182350 грн.

   В навчальному закладі проведено рейтингове оцінювання діяльності  навчальних груп, учнів та педагогів.

  Дирекція ліцею дотримується цільового використання коштів, режиму економії, плановості. Про це свідчать своєчасна і повна виплата заробітної плати, стипендії, відсутність заборгованості.

  

    Педколектив закладу працює над єдиною науково-методичною проблемною темою «Підготовка і впровадження сучасних освітніх та виробничих технологій для забезпечення високого рівня професійної підготовки учнів». Підготовлено велику кількість  матеріалів з досвіду роботи, які було представлено на серпневих конференціях працівників профтехосвіти області.

    20 педагогів пройшли курс навчання за програмою «Intel - навчання для майбутнього» з використанням інформаційно-комунікативних технологій при викладанні навчальних предметів відповідно до Державних стандартів освіти України

    Протягом навчального року в ліцеї систематично проводиться позакласна робота: читацькі конференції, святкові вечори, фестивалі, виставки, брейн-ринги, конкурси, змагання «Кращий за професією». Був проведений шаховий турнір серед юнаків Сарненського району, присвячений пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, що загинули в Афганістані, випускників ліцею.

   ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» впевнено дивиться в майбутнє. Відповідно до вимог реформи освіти, розвитку сучасної економіки продовжує вести підготовку конкурентоспроможних на ринку праці фахівців.

               

  

Гімн ліцею

А в ліцеї нашому - дерева довкола

І квітів багато у кожнім вікні.

А в ліцеї нашому - душа веселкова

І серце, що б’ється в тобі і в мені. 

Приспів

Нам рідними стали поріг твій і стіни.

Путівку в життя ти сто років даєш

Професій багато освоїти зможем

І з технікою бути лише на «ти».

Приспів

У нашім ліцеї - сонця доволі  

Й наставників наших багато тепла.

Із закладу нашого кваліфікованими,

Дорослими й мудрими підемо в життя.

Приспів

Приспів:

Наш Сарненський, наш рідний заклад,

Тебе ми любимо, повірте, над усе.

Теплом і затишком стрічаєш нас ти,

Про нас усіх аграрний знає все.

Наш професійний, рідний і поважний,

З тобою нас єднає майбуття.

Прославимо тебе, шановний,

Живи і процвітай усе життя.  

                                                              

 

 Морозюк Микола Петрович

директор

3-26-44

 Нестерчук Ольга Віталіївна

 ВО заст. дир. з НВирР

3-26-44

 Шеруда Вікторія Миколаївна

 ВО заст. дир. з НР

3-26-44

 Власюк Тетяна Володимирівна

 заст. дир. з НВихР

3-26-44

 Бургарт Тетяна Василівна

 зав. госп.

3-26-44

 Боротюк Петро Миколайович

 ст. майстер

2-24-70

 Боротюк Галина Пилипівна

 гол. бухгалтер

2-18-86

 Гнітецький Анатолій Миколайович

 методист

3-26-44

 Панько Ірина Миколаївна

 пр. психолог

3-26-44

 

 секретар

(03655) 3-26-44

(099) 133-24-25

Приймальна комісія

 

(097) 393-63-34